Artyści na różne sposoby włączają się w walkę z koronawirusem: szyją maseczki, malują murale, udostępniają bezpłatne postery i kolorowanki. Studenci łódzkiej ASP z Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych 109, prowadzonej przez profesora Sławomira Kosmynkę, w zaledwie kilka dni zaprojektowali kilkadziesiąt plakatów nawiązujących do obecnej, trudnej sytuacji.

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi już w pierwszym tygodniu pandemii rozpoczęła regularne zajęcia online. Studenci biorą udział w warsztatach i spotkaniach, kontynuują realizację zadań projektowych, otrzymują niezbędne wskazówki od swych wykładowców. Podczas pierwszych zajęć online profesor Sławomir Kosmynka, zaproponował studentom realizację dodatkowego tematu związanego z aktualnymi wydarzeniami na świecie. Było to stworzenie plakatów "Walka z wirusem Covid-19", będących cyklem kampanii społecznej. Zaproponowane przez profesora hasła to "Zostań w domu" oraz "Lekarz jako superbohater". Komunikat miał być przede wszystkim prosty i sugestywny, a na dodatek sprawdzić się w wielu formatach (klasyczny plakat B1 i citylight, ulotka, a także jako grafika w mediach społecznościowych, gif).  

Efekty pracy studentów zobaczycie w naszej galerii. Siłą plakatów jest nie tylko dobre wykonanie, ale również mocny przekaz.