Maciej Zień, niewątpliwie jeden z najlepszych polskich projektantów to artysta, który po mistrzowsku łączy użytkowy design ze światowymi trendami. Od 12 lat specjalnie dla Ceramiki Tubądzin tworzy kolekcje, które nie tylko doskonale oddają unikalny styl rozumienia wnętrz projektanta, ale także wyróżniają się szlachetnymi materiałami, dbałością o detal i odważnymi wzorami. Efekt? Nowoczesna interpretacja glamour w najpiękniejszym i jednocześnie najmodniejszym wydaniu.

W tym sezonie Maciej Zień wraz z zespołem TU_Kolektyw składającym się z doświadczonych architektów, projektantów i technologów Grupy Tubądzin zabiera nas w niepowtarzalną podróż po świecie mody.

"Moja ceramika romansuje z obecnie dominującymi stylami modowymi. Charakterystyczne dla nich elementy trafiają prosto z wybiegów do wnętrz.

W nowych kolekcjach znajdziemy odniesienia do delikatności szlachetnych tkanin, wyrazistości ponadczasowych materiałów czy kultowych wzorów, które zinterpretowałem w oparciu o własne wyobrażenie każdego ze stylu". – mówi Maciej Zień, projektant mody i wnętrz.

Tak właśnie powstały 4 różnorodne i niepowtarzalne kolekcje, których światowa premiera odbyła się na Międzynarodowych Targach Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek we Włoszech.

"Kolekcja Boho charakteryzuje się naturalnością i etnicznymi wzorami, daje wrażenie lekkości i wolności

Wytworna kolekcja Sophisticated z motywem art déco otula wyjątkowością i pozwala poczuć się niepowtarzalnie.

Funky, w której odnajdziemy grę formą i kolorem, przyniesie wspomnienie radosnej, niezobowiązującej zabawy.

Ponadczasowa elegancja Timeless wprowadzi komfort i harmonię". – tłumaczy Maciej Zień.

Sophisticated

Nasze dekoratorskie serce szczególnie skradła kolekcja Sophisticated, która przenosi nas do paryskiego świata nonszalanckiej elegancji i niewymuszonego luksusu.

Dobierając materiały i dodatki, projektant inspirował się eleganckimi Francuzkami, które przemierzają ulice stolicy mody ubrane w wysokie szpilki, czerwoną szminkę i z włosami upiętymi w delikatnym nieładzie. Ta naturalna pewność siebie doskonale wpisuje się w wykwintny klimat ulubionych miejsc Macieja Zienia na mapie Paryża. Kreator najchętniej odwiedza Hotel Costes, który słynie z wykwintnych dań i pełnych uroku wnętrz, a także Café de Flore, czyli mekkę artystycznych dusz z całego świata.

„W tych miejscach dostrzegam niewymuszony i nieostentacyjny luksus stylu sophisticated i stąd też czerpałem inspirację dla mojej kolekcji”.

-dodaje projektant.

Kwintesencją stylu sophisticated są szlachetne, ale też ponadczasowe materiały, dbałość o najmniejsze detale i artyzm. Bazę całej kolekcji stanowi marmur, który wzbogacony został o żyły w odcieniu butelkowej zieleni. Podobne połączenie Maciej Zień wypatrzył podczas wizyty w paryskim Luwrze i jak sam przyznaje, to była miłość od pierwszego wejrzenia.

Butelkowa zieleń przejawia się także w formie matowej boazerii w nowoczesnym wydaniu oraz płytki ze spektakularnym motywem palmety nawiązującym do art déco.

W kolekcji Sophisticated nie zabrakło biżuteryjnych dodatków. Całość dopełniają mieniące się w złotych kolorach mozaiki i listwy.

Cermika jeszcze nigdy nie doczekała się tak designerskiego wydania. Śmiało możemy stwierdzić, że współpraca Macieja Zienia i zespołu TU_Kolektyw na zawsze odmieniła sposób, w jaki patrzymy na urządzanie wnętrz. Od dziś mody i sztuki szukamy nie tylko na wybiegach haute couture, ale także w gustownych i szlachetnych płytkach ceramicznych.

Wszystkie kolekcje zaprojektowane przez Macieja Zienia dla Grupy Tubądzin znajdziecie na stronie www.tubadzin.pl.