Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o platformach widokowych w koronach drzew w Krynicy Zdroju i pod Kopenhagą. Teraz odkryliśmy podobną atrakcję nieco bliżej Warszawy, bo w Pomiechówku. Ścieżka w koronach drzew jest częścią przyrodniczo-edukacyjnego Parku Dolina Wkry. Konstrukcja wije się dość wysoko między drzewami. Wąskie kładki zabezpieczono specjalnymi siatkami. Zadbano o poręcze - są sznurkowe, na dwóch wysokościach dla dzieci i dorosłych. Wokół zielone liście, śpiew ptaków (można rzucić okiem na budki) i płynąca nieopodal rzeka. Oddzielną konstrukcją jest drewniana wieża do obserwacji z zamontowanymi lornetkami. Są też ławki do odpoczynku i ścieżki dla spacerowiczów i biegaczy.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gufik Family Choice (@gufik.pl) Kwi 26, 2019 o 5:05 PDT

To jednak nie koniec atrakcji. Jest tu także motyla łąka. Zasadzona na niej kwiaty, które wabią różne gatunki motyli. Są też tablice edukacyjne z pięknymi ilustracjami dla najmłodszych pasjonatów przyrody, do tego plac zabaw, a dla starszych plenerowa siłownia. Co najważniejsze wszystko zaprojektowane z ekologicznych surowców. Nie ma tu więc plastiku, królują drewno i wiklina. Jeśli jeszcze nie znacie Parku Dolina Wkry - polecamy na czerwcowy relaks.   

AKTUALIZACJA: Park otwarto ponownie 16 maja 2020. Na spacer w koronach drzew można wybrać się w weekend (bilety kosztują 4 zł). Maseczki, rękawiczki i zachowanie 2 metrowego dystansu od innych spacerowiczów - obowiązkowe. Nadal, ze względu na pandemię koronawirusa,  obowiązuje zakaz korzystania z miejsc do odpoczynku i urządzeń do zabawy.