Często podziwiając genialnie zaprojektowany mebel czy lampę, zastanawiamy się kto za tym stoi? Słynni designerzy generalnie bardziej promują swoje projekty niż własne osoby. Niektórzy, nawet na swoich profilach w mediach społecznościowych, niechętnie umieszczają swoje portrety, albo zamieszczają zdjęcia, na których widnieje sylwetka z oddali, jakiś fragment postaci albo twarz przykryta jakimś stylowym przedmiotem. Tak robią np. równie genialni co skromni bracia Bouroullec lub ich rodaczka Inga Sempe. Innym wariantem jest zamieszczenie zdjęcia gotowej fotografii jak np. w przypadku Jaspera Morrisona.

Nie wszyscy są jednak tak powściągliwi. Wśród designerów mamy też szacowne grono "projektantów-celebrytów", których wizerunek jest częścią ich pracy. Tu prym wiodą  egzotyczny Karim Rashid,  niezwykle przystojny Marcel Wanders i na wskroś amerykański Jonathan Adler. Ich profile to prawdziwa uczta dla oczu wielbicieli ich talentu.

Są też tacy, którzy ani specjalnie się nie kryją, ani nie promują. Wrzucają na Instagram zdjęcia dokumentujące ich codzienne życie, jak każdy przeciętny użytkownik.

Specjalnie dla Was prześledziliśmy instagramowe profile 20 designerów ze światowej czołówki. Zobaczcie jak wyglądają. GALERIA >>>

tekst: Anna Chwalińska