Marka Aesop słynie nie tylko z dobrej jakości kosmetyków, ale także z oryginalnego wystroju wnętrz swoich salonów sprzedaży. Każdy z ponad 180 sklepów jest unikalny, a przy projektowaniu wielu z nich biorą udział uznani architekci, dizajnerzy i artyści. Nie inaczej jest w przypadku świeżo otwartego punktu Aesop na Manhattanie.

Sklep przy Columbus Avenue mieści się w lokalu używanym poprzednio latami przez Anel French Cleaners. Właściciele znanej w okolicy pralni po przejściu na emeryturę sami dokonali wyboru Aesop na przyszłego najemcę ich lokalu. Architekci z Tacklebox zadbali zaś o to, by w nowym salonie zachować klimat działalności, którą prowadzono tu wcześniej. I tak w wystroju znajdziemy sporo elementów starej pralni. Fasadę sklepu łącznie ze starym szyldem zachowano w zasadzie w całości. Sosnowa sklejka na ścianach harmonizuje tu z szarymi, gładkimi płytkami na podłodze. Kolejnym ukłonem w stronę pralnianej przeszłości są duża, metalowa umywalnia wykorzystana jako regał oraz półki w formie drewnianych wieszaków lub te metalowe, przypominające stare, przemysłowe umywalki. 

Jak się Wam podoba taki mariaż tradycji i nowego w wykonaniu Tacklebox i Aesop? Dobry pomysł na wnętrze? Dajcie nam znać w komentarzach.