TÄNKVÄRD to nowa, limitowana kolekcja od IKEA skupiona na prostocie życia, ciepłej,zwiewnej atmosferze w sypialni i łazience. Seria obejmuje meble, tekstylia oraz inne akcesoria do domu. Wszystkie meble zostały wykonane z rattanu, są lekkie i łatwe do przenoszenia. Tekstylia wykonano z lnu i zrównoważonej bawełny. Są to pościele, ręczniki, pledy, poduszki, lampę, dywanik i cudne kimono (błękitne w białe wzory). Torby i kosze wypleciono z wytrzymałej juty lub trawy morskiej. Kolorystyka? Biel, kobalt i beż.

10 miejsc w Japonii, które musicie odwiedzić, lecąc tam po raz pierwszy >>


Ta kolekcja jest odpowiedzią na szerszy temat, który w IKEA nazywamy „lepszymi nawykami”. Chodzi o troskę względem samego siebie: otaczanie się tym, co kojące,
przyjemne i relaksujące. O powrót do podstawowych ludzkich potrzeb.[...] TÄNKVÄRD łączy skandynawską świeżość z japońskim spokojem. Rezultat jest perfekcyjnie
niedoskonały: powstały produkty wyglądające na nieco znoszone, o wyczuwalnym charakterze rękodzieła, dzięki czemu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny.
 - tak o kolekcji mówi Akanksha Deo,  projektantka IKEA mieszkająca w Delhi w Indiach.

Kolekcja będzie dostępna w sklepach od kwietnia. Jest to seria krótkoterminowa, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty będą obecne w sklepach przez 9 tygodni, do wyczerpania zapasów.