Dziś o roślinach pisze się książki i blogi, a mieszkania wypełniane są nimi równie często, co galerie zdjęć na Instagramie. Mają swoje miejsce już nie tylko w mieszkaniach starszego pokolenia - kwiaty, sukulenty i wszystkie inne możliwe rośliny (nawet te rzadkie okazy, które mają różowe czy nakrapiane listki) młodzi ludzie kupują na potęgę. Jedni sprowadzają je z dalekiej Azji, inni odwiedzają małe roślinne sklepy, które wyrastają jak grzyby po deszczu albo zaglądają do dyskontów, bo nawet tam można kupić piękny skrzydłokwiat czy fikus. 

O ile chyba chyba nie ma osoby, która nie potrafiłaby rozpoznać paproci, o tyle mniej popularne gatunki roślin są nieraz trudne w identyfikacji. Czy te okrągłe listki to na pewno pieniążek? I jak nazywa się ten osobnik z mięsistymi liśćmi? Aplikacja Pl@ntNet pozwoli wam je wszystkie rozpoznać - przyda się na przykład wtedy, gdy chcemy zidentyfikować niespodziewany roślinny prezent albo sprawdzić co konkretnie rośnie w doniczkach w naszej ulubionej kawiarni. 

Jak działa Pl@ntNet? Wystarczy zrobić zdjęcie roślinie (może to być nawet kwiat czy drzewo), a aplikacja szybko podpowie, z jakim okazem mamy do czynienia - już nigdy nie będziecie się zastanawiać: "Jaka to roślina?". Znajdziecie ją na Google Play i w App Store.