Styl skandynawski podbija serca domowników nie tylko w Skandynawii ciesząc się popularnością pod każdą szerokością geograficzną, a #SCANDI zawojował Instagram! Dlaczego? Ponieważ jest prosty, lekki, wbrew pozorom ciepły i przytulny, pozwala odprężyć się we własnym domu nie przytłoczonym nadmiarem kolorów i form.

Skandynawia stawia na prostotę i ekologię i taki też jest styl skandynawski we wnętrzach. Charakteryzują go jasne barwy - biel, szarości, chłodne pastele, naturalne materiały jak surowe drewno czy kamień, naturalne tekstylia - bawełniana pościel, wełniane obicia kanap i foteli, lniane obrusy i serwety. To również wiklina, w kolorze naturalnym i bielona.

Aranżując wnętrze w stylu skandynawskim możemy pozwolić sobie na wprowadzenie elementów folklorystycznych, tworząc bardziej sielską przestrzeń lub pozostać przy minimalistycznym nurcie, pozbywając się zbędnych przedmiotów, by wpuścić jeszcze więcej przestrzeni i światła do pomieszczeń.

Styl skandynawski możemy w bardzo prosty sposób stworzyć za pomocą dodatków, a lampy są jednym z ważniejszych elementów wystoju w Skandynawii. Minimalistyczne żarówki zawieszone na kablu, proste abażury, lampy w stylu marynarskim - wybór mamy nieograniczony. Idealne uzupełnienie prostych, drewnianych mebli będą stanowiły plakaty, antyramy, świeczniki, latarenki czy prosta w formie porcelana. 

#SCANDI - najpiękniejsze skandynawskie inspiracje na Instagramie - galeria>>