Świetne wieści! Pływająca sauna fińska zacumowała właśnie w Porcie Czerniakowskim. Drewniana konstrukcja jest dwupoziomowa. Mamy tu saunę (z której korzystać może równocześnie maksymalnie osiem osób) i górny pokład z tarasem widokowym. A widok na Wisłę i otaczającą ją przyrodę naprawdę robi wrażenie. Można go podziwiać także podczas samego seansu w saunie - pomieszczenie ma panoramiczne okno. Obok platformy z sauną znalazła się też przeszklona, pływająca strefa relaksu ze specjalnymi leżakami.

- Sauna na wodzie to coś, czego w stolicy jeszcze nie było. Warszawiacy mogą nie tylko się wygrzać, ale też przy okazji – dzięki panoramicznej szybie – cieszyć wzrok widokiem nadwiślańskiego krajobrazu. Doznania są tak niezwykłe, że odpowiednio się wyciszając, można usłyszeć szmer rzeki i poczuć miarowe kołysanie fal – opowiada Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.

Sauna Wisła w Porcie Czerniakowskim

Sauna Wisła jest projektem finansowanym z budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy. Kolejna dobra wiadomość? Można z niej skorzystać bezpłatnie w wybranych godzinach. Są też możliwe odpłatne rezerwacje na konkretne terminy - szczegóły znajdziecie na stronie internetowej obiektu. Wstęp dla jednej osoby na godzinę to wydatek między 25 a 35 zł. Sauna otwiera się codziennie o 6 rano (jest więc szansa na miłą pobudkę i start dnia) a zamyka o północy (relaksująca sesja na dobranoc). Dla chętnych miasto przewidziało też możliwość morsowania w rzece pod okiem ratownika (szczegóły w  Dzielnicy Wisła, aktywność „Morsuj i saunuj"). Wszystkim fanom saunowania przypominamy jeszcze o opcji takiego wypoczynku w domowym zaciszu TUTAJ