Pandemia zmieniła nasze życie. Lęk o zdrowie, społeczny dystans, maseczki. Wierzymy, że stare czasy szczęśliwie powrócą, a wraz z nimi znowu zapełnią się miejsca takie jak ten sąsiedzki taras we Wrocławiu przy ulicy Podwale zaprojektowany przez MACKÓW PRACOWNIA PROJEKTOWA ( arch. arch. Zbigniew Maćków (Główny Projektant), Bartłomiej Witwicki (Architekt Prowadzący), Aneta Roguszczak, Rebeka Czaja, Anna Piekarowicz; zieleń: Patrycja Jonko). 

Zajęliśmy się tym niewielkim projektem po to by uporządkować i uspołecznić przestrzeń typowego podwórka w XIX wiecznym bloku zabudowy kwartałowej. Chcieliśmy też, być może trochę manifestując – odbetonować kawałek miasta. Lato w mieście bez zieleni jest staje się coraz trudniejsze do wytrzymania. Stąd pomysł stworzenia przestrzeni wygodnej, dającej schronienie przed słońcem, będącej zarówno przedłużeniem naszego biura jak i miejscem spotkań dla mieszkańców kamienicy. Forma tarasu została zaprojektowana z myślą o łatwej dostępności dla wszystkich użytkowników – niska platforma, wyposażona w stałe meble, za pomocą prostych form aranżuje przestrzeń - czytamy na stronie pracowni. 

Teren trzeba było uwolnić od betonu. Architekci zaplanowali miejsce dla roślin (w tym dwóch buków, które w przyszłości będą dawały tu cień) i ażurowy taras z certyfikowanego drewna iglastego (świadomie zrezygnowali z zabezpieczania go chemią). W uporządkowaniu terenu pomogli mieszkańcy pobliskich domów. Sąsiedzki taras zdobył właśnie wyróżnienie w konkursie SARP w kategorii przestrzeń publiczna. Gratulujemy!