Prawdziwa przyjemność
Ci, dla których gotowanie jest pasją, wiedzą ile radości może przynieść czas spędzony w kuchni.
Odkrycie pokładów przyjemności może być łatwiejsze, gdy otaczamy się pięknymi urządzeniami, ułatwiającymi nam kulinarne eksperymenty.
Wyjątkowy design i przyjazne w użytkowaniu technologie sprawiają, że cały proces kulinarnej kreacji zamienia się w niepowtarzalne doświadczenie.
Z myślą o wszystkich, którzy od urządzeń domowych wymagają więcej, powstała linia super premium AGD do kuchni Samsung Infinite Line™, w której znajdziemy skośne okapy, płytę indukcyjną z wbudowanym wyciągiem oraz piekarniki z funkcją pieczenia na parze.Para odgrywa kluczową rolę w procesie pieczenia.
Dzięki niej domowe chleby i ciasta zachowuję odpowiednią strukturę. Chleb pieczony przy użyciu pary jest idealnie wilgotny i napowietrzony w środku,a z zewnątrz pozostaje chrupiący.
Dzięki temu w domowych warunkach możemy uzyskać rezultat, jak z piekarni. Taka metoda sprawdzi się też w przypadku przyrządzania ryb, mięs,czy warzyw. Jest bardzo szybka i efektywna, korzystając z niej możemy całkowicie zrezygnować z tłuszczu.
Co ważne, wnikająca w produkty i otaczająca je z każdej strony para, sprawia że zachowują swój naturalny smak i witaminy” – mówi Andrea Camastra,szef kuchni z Gwiazdką Michelin, jeden ze 100 najlepszych kucharzy świata wg magazynu „Le Chef”, obecny w Encyklopedii Oxfordzkiej.

Design w centrum uwagi
Dobry design to taki, który odznacza się harmonią i równowagą pomiędzy poszczególnymi elementami.
Nie boi się też zaskakiwać, dzięki czemu możliwe jest tworzenie rozwiązań, które spełniają oczekiwania wymagających użytkowników.
W przypadku piekarników Samsung z linii Infinite zastosowano innowacyjne rozwiązanie – tradycyjne, horyzontalne linie zastąpiono wertykalnymi.
Centralnym punktem piekarników jest pionowa, smukła szyba, która nadaje urządzeniom eleganckiego charakteru. Nie mniej ważne są materiały, użyte do stworzenia urządzeń.
Przyjemne w dotyku satynowe szkło i matowe elementy podkreślają szyk oraz ekskluzywny charakter pomieszczenia, w którym zainstalowano piekarnik.
To wszystko sprawia, że gotowanie w otoczeniu doskonale zaprojektowanych urządzeń staje się prawdziwą przyjemnością.

Fokus na zdrowie
Zdrowe jedzenie powinno na stałe zagościć w domowym menu. Aby ułatwić gotowanie potraw, które pozwolą zachować nam dobre samopoczucie i witalność na co dzień, Samsung stworzył piekarniki parowe.
W modelu Dual Cook Real Steam™ możemy przygotować potrawy na parze przy wykorzystaniu specjalnego naczynia ze stali nierdzewnej z żaroodporną pokrywą.
Przygotowując potrawy w ten sposób mamy gwarancję, że zachowane zostaną wszystkie składniki odżywcze i niepowtarzalny smak.
Z kolei model Dual Cook Steam Assistant umożliwia pieczenie w asyście pary, wypełniając nią wnętrze piekarnika, co sprawia, że potrawy są soczyste w środku i chrupiące na zewnątrz.
Do tego dzięki funkcji Dual Cook i specjalnemu separatorowi przygotujemy dwie potrawy jednocześnie w różnych trybach bez obawy o przenikanie zapachów.
Każdy z piekarników z kolekcji Infinite Line™ to doskonały sposób na zdrowe i smaczne gotowanie oraz ogromne możliwości eksperymentowania we własnej kuchni.

Efektowne rozwiązania
Aby każdy nasz kuchenny popis zakończył się sukcesem, piekarniki z linii Samsung Infinite Line™ wyposażono w rozwiązania, które dopełniają pozytywne doświadczenia użytkowników.
Komfort użytkowania zapewniają prowadnice teleskopowe, pozwalające na wysunięcie całej brytfanny z wnętrza piekarnika, czy funkcja Soft Close Door, dzięki której możliwe jest płynne i ciche otwieranie oraz zamykanie drzwi.
To wszystko sprawia, że piekarniki z kolekcji Infinite™ trafią w gusta nawet najbardziej wymagających klientów, którzy szukają urządzeń reprezentujących nowy wymiar premium.
W kolekcji Infinite Line™ znaleźć można aż pełnowymiarowe urządzenia, wszystkie wyposażone w technologię Dual Cook, która pozwala na pieczenie dwóch różnych potraw w jednym piekarniku, przy zastosowaniu dwóch różnych trybów pieczenia.
Linię Infinite™ uzupełniają dwa piekarniki kompaktowe, jeden z funkcją gotowania na parze, drugi z funkcją mikrofali. Całości dopełnia szuflada podgrzewająca, w której można rozmrażać produkty, podgrzewać naczynia, utrzymywać ciepło przyrządzonych potraw, jak i wykorzystać do odstawienia ciasta drożdżowego do wyrośnięcia.

Możesz więcej
W kolekcji Infinite Line™ oprócz piekarników znajdziemy także skośne okapy oraz płytę indukcyjne z wbudowanym wyciągiem.
Umiejscowienie wyciągu na środku płyty sprawia, że możemy ją zamontować w dowolnym miejscu w kuchni – np. na wyspie – bez konieczności podłączenia do wentylacji.Wszystkie urządzenia z linii Infinite charakteryzuje wysmakowane wzornictwo oraz technologie gwarantujące niezapomniane doświadczenia w kuchni, pozwalające na przygotowywanie zdrowych potraw we własnym domu. Wybranymi urządzeniami można także sterować za pomocą aplikacji Samsung Smart Things.

Infinite Line™ to propozycja dla wszystkich ceniących sobie estetykę, nowoczesny design i innowacje, które realnie wpływają na komfort użytkowania urządzeń. Piekarniki z linii Infinite Line™ zapewnią niezapomniane doznania – zarówno w postaci doskonałego dania przyrządzonego z ich pomocą, jak i samego procesu przygotowywania potraw.

Więcej informacji na  www.infiniteline.samsung.pl