Najsłynniejsze wnętrzarskie targi na świecie - Salone del Mobile za nami. 61. edycja odbyła się w kwietniu. Mediolan po raz kolejny na kilka dni stał się stolicą wzornictwa i sztuki. W tym roku, jak i w latach ubiegłych, mogliśmy liczyć na program naszpikowany prezentacjami, pokazami, warsztatami i mnóstwem eventów poświęconych dizajnowi. Co nas zaciekawiło, zachwyciło i co wpadło nam w oko?

Salone del Mobile 2023

Hermès Collections for the home

Absolutnie piękna kolekcja Hermès dla domu. Wśród inspiracji minimalizm, naturalny wigor i geometria. o tego jak zwykle motywy hippiczne. 

©Maxime-Verret

Nowości od Cattelan Italia 

Wśród głównych nowości tego roku znajduje się stół SCOTT, który został wprowadzony na rynek z dwoma nowymi wykończeniami podstawy i blatu. Perełka? Lampa OHAY!

Cattelan Italia

Mediolański showroom MAGIS

Ekspozycja jak zwykle dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Nowe kolekcje i ponadczasowe klasyki - krzesełka Puppy w cudownych kolorach i różnych rozmiarach. 

Magis

Instalacja GROHE w Pinacoteca di Brera

Magia. GROHE (w ramach GROHE SPA) zabiera nas w wodną podróż na dziedzińcu Pinakoteki di Brera. Odblaskowa powierzchnia i lustrzane kostki na jej rogach tworzą wodną grę odbić i iluzji. Ta instalacja skradła nasze serca.

GROHE

Cuore od FRANTAGROUP ARCHITECTS dla Paged

Cuore  to propozycja modyfikacji i revampingu klasycznego krzesła Thonet dla firmy Paged. Projekt FRANTAGROUP Architects był elementem wystawy targów Salone del Mobile 2023.

Promemoria

Najnowsza kolekcja Promemorii zaprezentowana podczas targów iSaloni zachwyca jasnymi kolorami i organicznymi, opływowymi kształtami. 

fot. Daniele Cortese

Dwupoziomowy showroom Flexform

Kolekcja Flexform 2023 zaprezentowano na imponującej, dwupoziomowej przestrzeni o powierzchni 2000 metrów kwadratowych. Klima? Esencja eleganckiego, nieformalnego stylu życia charakterystycznego dla marki. 

Flexform