Lubimy filmy Pedro Almodóvara za wyjątkowe historie, ale też wyjątkowe... wnętrza. W mieszkaniach i domach z "Kiki", "Wszystkiego o mojej matce", "Drżącego ciała", "Bólu i blasku" pełno wibrujących, intensywnych kolorów, hiszpańskiego stylu, interesujących mebli i przedmiotów vintage. Dzisiaj zaglądamy do salonu głównej bohaterki „Ludzkiego głosu” za sprawą yestersen i Gutek Film. Z okazji polskiej premiery filmu marki połączyły swoje siły. Tak powstała rekonstrukcja fragmentu mieszkania bohaterki i selekcja ponad 400 produktów z oferty yestersen, które idealnie wpasowują się w styl obrazu. 
- Filmowa scenografia autorstwa Antxóna Gómeza, wieloletniego współpracownika hiszpańskiego mistrza kina, tak bardzo pobudziła naszą wyobraźnię, że zapragnęliśmy wejść do przestrzeni z filmu. Co więcej, postanowiliśmy otworzyć ten magiczny świat w specyficzny dla naszego obszaru sposób, włączając w aranżację wnętrz polski design. Tak oto powstał salon z filmowego mieszkania głównej bohaterki (w tej roli Tilda Swinton). Dzięki temu każdy może doświadczyć tego, co dla filmowego widza niemożliwe - dosłownie wejść w scenografię i rozsiąść się wygodnie. Salon, jak z filmu „Ludzki głos” to unikatowa instalacja, raj dla estetów, miłośników kina i designu. W filmie zobaczycie meble w stylu Mid-century Modern, Space Design i Machine Age, kreują one wyjątkową atmosferę. U Almodóvara elementy wyposażenia wnętrza przyjmują zdecydowane, pełne energii kolory. Dlatego salon w yestersen wyróżnia się śmiałymi zestawieniami kolorystycznymi, emanuje czerwienią, a na żywo niemalże wibruje od ilości tekstur, form i barw - opisują eksperci z yestersen. 

Trzon ekspozycji stanowi regał projektu Rajmunda Hałasa (zaprojektowany dla Bydgoskich Fabryk Mebli w 1967 r.). Na regale znajdują się wazony vintage, kolorowe świece i szklane formy Horbowy Nowa Era, będące alternatywą dla filmowych obiektów autorstwa Ettore Sottsass.  W ekspozycji znalazła się para figurek- ptaków od Kay'a Bojesena. Są też książki, które ekipa yestersen z chęcią poleciłaby samej Tildzie Swinton. Regał rozświetliły tu przenośne lampy LED hiszpańskiej marki Marset. Niewielkie lampy, zgrabnie zaprojektowane przez J. Gaspara i C. Mathieu wpisały się w zastane w salonie dekoracje dzięki swoim rzeźbiarskim formom. W salonie pojawiły się także obite w panterkę fotele Edmunda Homy z lat 60-tych, które już w czasach PRL-u były synonimem luksusu. To bezpośrednie nawiązanie do foteli wypożyczonych do filmowej scenografii z prywatnej kolekcji samego Pedra Almodóvara. Na geometrycznym lustrzanym stoliku Block HKliving nie obyło się za to bez gustownego dodatku, kryształowej czerwonej patery, powstałej ok. 1950 r. na terenie Murano, w Hucie Mandruzatto. Ozdobą salonu jest reprodukcja obrazu Giorgio de Chirico z parą kochanków w roli głównej. Na tym tle wyróżniają się także czerwona sofa marki Hübsch i kosmiczne kinkiety Peill & Putzler, wyprodukowane w Niemczech w latach 80. Znalazło się także miejsce na lampę stołową Panthella 320 proj. Vernera Pantona z 1971. Nie zabrakło polskiego akcentu w oświetleniu w postaci kolorowych lamp wiszących z serii TRN od Pani Jurek, robiących w ostatnim czasie zawrotną karierę na designerskich salonach. Każdy detal w postaci antycznej wazy, czy figurki słonia odpowiada scenograficznej fantazji Antxóna Gómeza w wydaniu yestersen. Nawet błękitne fotele, proj. Józefa Chierowskiego, zostały wyprodukowane specjalnie na potrzeby naszej aranżacji przez markę 366. Stolik Shuffle MH1 od &Tradition niczym dziecięca zabawka to wisienka na torcie salonu z filmu Almodóvara. 

Aranżację jak z "Ludzkiego głosu" możecie oglądać latem w sklepie stacjonarnym yestersen przy ul. Lekarskiej 5 w Warszawie. Na Facebooku znajdziecie wydarzenie dedykowane projektowi: Kino Almodóvara z yestersen i Gutek Film. Przez okres letni czeka tam pudełko pełne niespodzianek, a w nim: konkursy, bilety do kina, plakaty z filmu „Ludzki głos” i inne pełne emocji atrakcje.