Marka Kartell powstała w Mediolanie 66 lat temu, a w swojej ofercie ma produkty, które już zyskały miano ikon designu. Kojarzona głównie z plastikiem, wyniosła to tworzywo do rangi sztuki. Charakteryzuje się wyrafinowanym stylem, wygodą i bezpieczeństwem. Znana na całym świecie marka zaprasza do nowego salonu flagowego w Warszawie. W Centrum Handlowym "Blue City" powstało miejsce, gdzie można zakupić meble oraz dodatki sygnowane logo Kartell zaprojektowane przez najlepszych projektanów jak: Philipp Starck, Marcel Wanders czy Mario Bellini

Ponadto w nowym salonie Kartell znajduje się Alessi Corner - miejsce dla miłośników dodatków włoskiej firmy Alessi. Firma istnieje już ponad 90 lat i wciąż zaskakuje swoimi produktami tworząc oryginalne, piękne i nietuzinkowe wzornictwo. Czołowym produktem firmy jest wyciskacz do cytrusów Juicy Salif autorstwa Phillipa Starcka, a z okazji 25-lecia istnienia projekt przybrał biały kolor! 

Obie marki - Kartell i Alessi - lansując modę na produkty kontrowersyjne, na granicy kiczu, wkroczyły na salony i do kuchni stając się ikonami rozpoznawalnymi na całym świecie. 

Salon flagowy Kartell>>