Pierwszy w historii Sakebar by Nobu otwarto właśnie w Warszawie (w budynku hotelu Nobu przy Wilczej, o którym pisaliśmy Wam już nie raz). W menu oczywiście sake (także w koktajlach), autorskie tapas, ryby i owoce morza. Nas oczywiście zauroczyła architektura tego miejsca nawiązująca do japońskiej kultury. Nie zabrakło też jednak akcentów lokalnych. Wszystko z dbałością o najmniejsze detale.

Przestrzeń Sakebar by Nobu

Za wnętrza Sakebaru by Nobu odpowiadają architektki z duetu Jeske & Adamchyk. Japońskiego ducha wnoszą tu żywioły: woda i powietrze. Świetlne refleksy promieni odbitych niczym w tafli wody grają na ścianach pokrytych tynkiem strukturalnym o ciepłym odcieniu. Lekka bryza i mgiełka zdają się płynąć po papierowej rzeźbie-instalacji nawiązującej do sztuki origami. To dzieło łódzkiej pracowni ID.FOR.FUN. Zawieszone nad marmurowym barem zdecydowanie przyciąga wzrok i jest mocnym punktem tej przestrzeni. Sztuki w Sakebarze jest jednak więcej. Mamy tu także obraz (w którym odnajdujemy elementy filozofii wabi sabi) i organiczne rzeźby (przypominające trochę formy Magdaleny Abakanowicz) autorstwa Misha Waks. Jest też ręcznie formowana ceramika wyeksponowana w strefie tuż przy kuchni. Do tego detale i smaczki w typie pęknięć muru łatanych złotem - ukłon projektantek w stronę japońskiej techniki kintsugi.

W Sakebarze goście usiądą przy marmurowych stolikach (na krzesłach lub miękkich siedziskach z bordową tapicerką). Są też oczywiście miejsca przy barze. Stąd najlepiej podziwiać półki z grubego, nieco surowego, mrożonego szkła i autorskie misy do serwowania trunków (Barańska design). Swobodną, a przy tym elegancką atmosferę wnętrza Katarzyna Jeske Jonkisz i Aleksandra Adamchyk zbudowały przy użyciu długich zasłon, ciemnego drewna na posadzce i nastrojowego światła (na oddzielną uwagę zasługują eleganckie, szklane kinkiety Oboladze Light Industry).

Karta inspirowana Bliskim Wschodem z europejskimi akcentami

Skupieni na architektonicznych detalach nie zapominamy jednak o oryginalnych smakach, które serwują kuchnia i bar. - Pierwszy w historii Sakebar by Nobu zaprasza do skosztowania japońskiego trunku zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym wydaniu – podkreśla Stefan Bauer, General Manager Nobu Hotel Warsaw. Sake podaje się tu na różne sposoby: w drewnianych masus lub w srebrnych dzbankach chiroris ze specjalnymi przegródkami na lód. Wśród przekąsek pyszności: krokiety z czarnego dorsza i wasabi z kremowym sosem Aji Amarillo, ogon homara z dressingiem z czerwonej papryki lub Okonomiyaki z płatkami Bonito. Aby wpaść na koktajl albo przekąskę nie potrzeba rezerwacji. Sakebar by Nobu zaprasza od wtorku do czwartku w godzinach 18:00-12:00, a w piątki i soboty od 18:00 do 2:00.