W styczniu swoją premierę miała kolejna wspólna kolekcja Louis Vuitton x Yayoi Kusama. Pisaliśmy Wam już o torebkach i akcesoriach w charakterystycznym stylu japońskiej artystki. Kolekcji towarzyszy oczywiście kampania w mediach. Fanów Kusamy i marki LV cieszą także artystyczne instalacje w butikach. Nad fasadą flagowego sklepu Louis Vuitton na Champs-Elysees w styczniu zawisła ogromna rzeźba przedstawiająca samą Yayoi Kusamę. Realizacja przyciągnęła do butiku fanów artystki oraz marki. Teraz inna, nowa rzeźba Yayoi Kusamy stanęła przy słynnym paryskim domu towarowym La Samaritaine.

Zobacz także: Yayoi Kusama pochylona nad paryskim butikiem Louis Vuitton. Ogromna rzeźba przedstawiająca samą artystkę zawisła nad budynkiem

Rzeźba Yayoi Kusamy  przy La Samaritaine

La Samaritaine ze swoim secesyjnym wystrojem niedaleko Pont Neuf jest perełką na mapie obiektów handlowych Paryża. Właściciel obiektu to koncern koncernowi LVMH, nie dziwi zatem, że kolejna odsłona kampanii Louis Vuitton x Yayoi Kusama ma miejsce właśnie tu. Przy fasazie budynku stanęła gigantyczna rzeźba przedstawiająca Yayoi Kusamę w białej, nakrapianej grochami sukience. Artystka wyciąga dłoń z pędzlem w kierunku La Samaritaine i "maluje" na luksusowym domu towarowym swoje kropki. Nie musimy dodawać, że rzeźba wzbudza ogromne zainteresowanie przechodniów. 

Współpraca Louis Vuitton x Yayoi Kusama

To już kolejna współpraca domu mody Louis Vuitton z japońską artystką. W 2012 Kusama na specjalne zaproszenie dyrektora kreatywnego marki Marca Jacobsa zaprojektowała "swoją" linię ubrań i akcesoriów. Niektóre jej elementy można było oglądać na wystawie Kusamy w Whitney Museum of American Art.  Yayoi Kusama (rocznik 1929) jest rzeźbiarką, malarką, pisarką i  aktywistką. Znana jest ze swoich prac pełnych mocnych deseni i wyrazistych kolorów.  

Czytaj też: Kolekcja Louis Vuitton x Yayoi Kusama. Kolejna współpraca domu mody i japońskiej artystki