Raz w miesiącu przestrzeń Hali Gwardii na cały weekend zmieni się w Patyna Market – bazar z unikatowymi przedmiotami, prezentowanymi przez profesjonalne butiki, najlepszych kolekcjonerów i hobbystów z wyjątkowymi kolekcjami. Każda z imprez skupi się wokół innego tematu przewodniego, w ramach którego zostanie stworzona wyjątkowa selekcja przedmiotów, a także wykłady, warsztaty oraz tematyczne wydarzenia towarzyszące.

Organizatorzy Patyna Market chcą aktywizować kolekcjonerów - zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorskich - oraz rzemieślników, dlatego w obrębie marketu funkcjonować będzie giełda, na której można będzie (po uprzedniej akceptacji organizatorów) wystawić własne przedmioty. Pojawi się także tablica ogłoszeń dla rzemieślników zajmujących się renowacją.

Patyna Market - program:

SOBOTA, 16 czerwca

godz. 10.00-20.00

Targi z wyselekcjonowanym designem sprzed lat

godz. 14:00-15.00

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Frańczakiem, kolekcjonerem szkła, ekspertem w dziedzinie porcelany, a przede wszystkim właścicielem Pracowni Rewitalizacji Szkła Vitrarius. Kontynuując temat przewodni pierwszej edycji targów vintage - RENOWACJE - nasz gość opowie o niezwykłym procesie naprawy szkła użytkowego, jak również zdradzi tajniki mistrzostwa technologii powojennej ceramiki.

NIEDZIELA, 17 czerwca

godz. 10.00-17.00

Targi z wyselekcjonowanym designem sprzed lat

godz. 13.00-16.00

Warsztaty z renowacji mebli prowadzone przez Daniela Stoińskiego.Proces renowacji mebla Daniel przedstawi krok po kroku, nie tylko w teorii, ale też w praktyce. Odrestaurowany wspólnymi siłami mebel zostanie po zajęciach przekazany na aukcję wspierającą Schronisko w Korabiewicach.

Daniel Stoiński – twórca projektów Pikasy Sklep i Daniel Stoiński Redesign. Wielbiciel powojennego designu, dla którego ratowanie przed stratą i zapomnieniem meblowego dziedzictwa stało się życiowym priorytetem i pasją. Udział w warsztatach kosztuje 40 zł i odbywa się na podstawie zapisów mailem kontakt@patyna.pl (liczba miejsc ograniczona).

Niezbędne szczegóły znajdziecie TUTAJ.