Rozkwit. Wystawa malarstwa Kasi Domańskiej

Na wystawę poświęconą hiperrealistycznemu malarstwu Kasi Domańskiej zaprasza Galeria i Dom Aukcyjny ToTuart. Ekspozycję „Kasia Domanska. Flowering/Rozkwit” będzie można oglądać od 3 do 18 marca 2023, od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00-19:00.

Na pierwszym planie obrazów Domańskiej mamy przede wszystkim kwiaty: lilie, róże, storczyki w intensywnych, żywych barwach na tle błękitnego nieba. Towarzyszą im kobiety, zrelaksowane, wyraźnie czerpiące przyjemność z przebywania na łonie natury. - Tytuł wystawy i tytuły kolejnych obrazów nawiązują do nieustająco zmieniających się cykli życia i zataczających krąg naturalnych procesów zachodzących w świecie. Po okresach siania, wzrostu, nadchodzi okres rozkwitu, a następnie okresy stabilizacji, dojrzałości, wycofania i zamierania, aby dalej zatoczyć koło i – po kolejnych cyklach – ponownie się odrodzić. Stanowi to niejako nawiązanie do obecnej sytuacji na świecie i daje nadzieję, a nawet pewność na odnowę. Chociaż sztuka może być „marzeniem na jawie”, jest także sposobem na inspirowanie rzeczywistych działań i zmian - czytamy w informacji prasowej towarzyszącej wystawie. 

Zobacz też: Ignacy Czwartos. Malarz klęczał, jak malował. Pierwsza duża monograficzna wystawa prac artysty w Zachęcie

Kasia Domańska - krótkie bio

Kasia Domańska, rocznik 1972. Mieszka i tworzy w Warszawie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa oraz Rzeźby  (dyplom w 1995 roku). Obrazy artystki wystawiane były na całym świecie, między innymi w Nowym Jorku, Londynie, na biennale we Florencji, podczas międzynarodowych targów sztuki Art Basel w Bazylei, Art Miami, Art Palm Beach. Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych.