Jeśli kusi nas to biżuteryjne i bardzo słodkie zestawienie, postarajmy się zrobić to ze smakiem. Ta para wygląda elegancko i subtelnie, gdy:
- róż jest w odcieniu nude, a złote elementy mają wyraziste formy: geometryczne i nowoczesne lub, wręcz przeciwnie, ozdobne i historyzujące;
- róż i złoto są w mniejszości, a największe płaszczyzny stanowi szarość czy biel (lub oba te kolory);
- różowym wnętrzom ze złotymi elementami towarzyszą  meble wykonane z jasnego lub pomalowanego na biało drewna;
- róż i złoto tworzą wzory na tkaninach czy tapetach i spotykają się z gładkimi, jasnymi płaszczyznami.
- dobrym rozwiązaniem jest łączenie różu nie tylko ze złotem, ale z wieloma innymi kolorami i wzorami we wnętrzu urządzonym w stylu boho czy eklektycznym
- róż i złoto wyglądają świetnie we wnętrzach zestawione z odcieniem miodowożółtym, ochrą czy musztardowym. Ochra i róż z elementami złota to skądinąd jedno z najmodniejszych połączeń, które pojawia się jako propozycja kilku producentów farb z całego świata, w tegorocznych trendach i tendencjach.
- róż w zestawieniu ze złotem broni się, co więcej -  wygląda zjawiskowo we wnętrzach urządzonych modernistycznymi meblami vintage, gdzie złote są np. ramy luster, czy nóżki mebli, a róż pojawia się w swej lekko spłowiałej wersji i jest zaledwie jednym z wielu kolorów dostrzeagalnych we wnętrzu.
- złoto i róż dobrze wyglądają np. w  towarzystwie mięty, seledynu, szarości, szmaragdowej zieleni, stalowego błękitu, granatu, beżu, kremu.

Róż ze złotem wygląda pretensjonalnie w dosłownych i stylizowanych na pałacowe wnętrzach, a także w infantylnych, przesłodzonych wzorach: w serduszka, lizaki, słońca. Co więcej, łatwo osiągnąć wulgarny efekt, jeśli róż ma zbyt intensywny odcień (np. magenta, fuksja), występuje na wszystkich ścianach i dodatkowo na meblach, a ilość złota oślepia. Może być jednak jeszcze gorzej, jeśli do wnętrza wkradną się dodatkowo zwierzęce wzory w dużych ilościach: cętki, panterki, krokodyle skóry, zebra. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych – i takie wnętrze może zyskać styl rodem ze słonecznego Miami czy Nowego Jorku.Trzeba tylko powściągnąć swoją miłość do intensywnego różu i ściany przemalować na jak najjaśniejszy odcień.

Intensywny róż może pojawić się na obrazach, wazonach czy po prostu jako kolor świeżych kwiatów. Czasem różowe pąki to najpiękniejszy sposób na róż we wnętrzu, w ktorym już zadomowiło się złoto.

 GALERIA>>>

Tekst: Ela Stasiak