Robert Pattinson kuratorem sztuki

Robert Pattinson kuratorem sztuki i nie piszemy tutaj wcale o nowej, filmowej roli aktora. Odtwórca roli Batmana w najnowszej części serii sprawdza się teraz w innym zawodzie na specjalną prośbę domu aukcyjnego Sotheby's. Dom aukcyjny w swoim projekcie „Contemporary Curated” od 2013 zatrudnia kuratorów - gwiazdy. Pomagają oni w wyborze dzieł sztuki na aukcję i w organizacji specjalnych wyprzedaży. Do tej pory z Sotheby's  współpracowali między innymi Skepta, Margherita Missoni, Oprah Winfrey i DJ Steve Aoki. Teraz dołączył do nich Robert. 

Wybór kuratora

Aukcja, do której dzieła sztuki dobrał Pattinson będzie miała miejsce w siedzibie Sotheby’s New York 30 września tego roku. Poprzedzi je (od 23 do 29 września) wystawa sześciu prac wyselekcjonowanych przez aktora. Wśród dzieł znalazły się między innymi obrazy De Kooninga z serii "Bez tytułu", Richarda Serry i Lynette Yiadom-Boake. Czym kierował się gwiazdor? "W dziełach szukam ich własnego języka" - miał powiedzieć Robert Pattinson.

Ps. O swojej artystycznej stronie przypomniał niedawno Johnny Deep. Namalowane przez niego obrazy sprzedały się niemal natychmiast po ich wystawieniu.