Jak donosi tvpsport, spółka, w której udziały ma Robert Lewandowski, zaangażowała się właśnie w budowę kompleksu "Wodny Świat" w Giżycku i Gajewie. Jego częścią będzie restauracja. Powstanie na specjalnej platformie umieszczonej tuż nad taflą jeziora Niegocin. Będzie serwować posiłki bazujące na lokalnych produktach (w tym złowionych świeżo rybach) ze strefą "self-cooking". Budowa dość skomplikowanego technicznie obiektu (całość powstanie na specjalnych filarach umieszczonych w wodzie) ruszy jeszcze w tym roku. W sieci można zobaczyć pierwsze wizualizacje od pracowni CHILIART. 

Od pewnego czasu, z różnych stron docierają do nas pytami dotyczące projektu Restauracji na Wodzie. Odpowiadamy: tak! projektujemy taki obiekt w Giżycku, na wodach jeziora Niegocin. Work in progress:)

Opublikowany przez Chiliart pracownia architektoniczna Poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Kompleks "Wodny Świat" w Giżycku

Oprócz restauracji w "Wodnym Świecie" znajdzie się także Osada Żeglarza z przystanią jachtową i przestrzenią do prowadzenia działań edukacyjnych związanych z przyrodą. W Centrum rekreacji i edukacji oparte o technologie VR, gdzie w formie zabawy zdobywać będzie można wiedzę związaną z wodą. Jedną z główny atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie dla Wodnego Świata (z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej). Kolejny element, który zostanie zlokalizowany w Osadzie Żeglarza to Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, w którym znajdą się m.in. akwarium mazurskie - czytamy na stronie PARP. Projekt pochłonie około 71 mln złotych.