Restauracja Wabu – Sushi & Japanese Tapas wzbogaca "azjatycką kulinarną mapę Warszawy". W Wabu dostaniemy znakomite sushi oraz unowocześnioną kuchnię w stylu izakaya. Zgodnie z tą japońską tradycją potrawy podawane są w formie tapas, a ideą izakaya jest dzielenie się nimi.

Restauracja Wabu mieści się na parterze jednego z budynków Warsaw Spire przy Placu Europejskim. Lokal działa od kilku miesięcy, ale już zdążył zdobyć główną nagrodę Warsaw Insider w kategorii Best Design. Wnętrza to dzieło pracowni Robert Majkut Design

Udało się nam uzyskać coś, co osobiście uznaję w restauracjach za niezwykle ważne – zaznacza Robert Majkut. – Mamy tu poczucie klarowności miejsca, w którym się znajdujemy i komfortu przebywania, ale też doświadczania pewnej koncentracji. Wspólnie (z Inwestorem) stworzyliśmy interesującą restaurację, która jest estetyczną i kulinarną manifestacją. Odważne zastosowanie czerni, teatralne świetliste efekty, wyrazista atmosfera, czytelny klimat i światowe menu. Idealna restauracja to miejsce z fantastyczną atmosferą i fenomenalnym jedzeniem. Mam nadzieję, że swoją pracę wykonałem dobrze, bo fenomenalne jedzenie już tam jest.

Zaglądamy do wnętrz Wabu – Sushi & Japanese Tapas GALERIA>>>

Opracowanie: Ela Stasiak