Restauracja projektu jednego z najznamienitszych biur projektowych Herzog & de Meuron znajduje się na szczycie góry na wysokości 2260 metrów n.p.m. na terenie ośrodka narciarskiego w szwajcarskim regionie Toggenburg. Otoczenie wprost stworzone jest do uprawiania sportów zimowych, stąd już w latach 70. powstała tu sieć usług dla turystów wraz z kolejką linową. 

Architekci ze studia Herzog & de Meuron projektując budynek chcieli nawiązać do tradycyjnych, alpejskich budowli równocześnie nie tworząc dosłownej kopii. By to osiągnąć zastosowali drewno świerkowe w nowoczesnej bryle i zatrudnili miejscowych rzemieślników do jej budowy, powstała więc konstrukcja idealnie wkomponowana w górski krajobraz nie będąca powieleniem stereotypów "alpejskiej chatki". 

Urocza restauracja z zapierającym dech w piersiach widokiem na monumentalne Alpy jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów o każdej porze roku, a przez oszklenia z trzech stron panoramiczny widok na alpejskie krajobrazy zmienia się w zależności od pogody. Dopełnienie wnętrza stanowią drewniane krzesła B Chair projektu Konstantina Grcica wyprodukowane przez BD Barcelona Design

Restauracja na szczycie Alp - galeria>>