Dziś prezentujemy kolejną pracę, która powstała w ramach Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej w Gdyni. Pod skrzydłami Traffic Design powstał wyjątkowy relief przygotowany przez Malwinę Konopacką i Jacka Walesiaka. Dzieło, przypominające nieco mozaikę wykorzystuje plastik oraz formę kostki bauma w duchu reuse i recycle. 

Relief  Malwiny Konopackiej i Jacka Walesiaka

Plastik, tak polubiony i szeroko stosowany w latach 90. to materiał, którego nadużywamy. Po stopieniu stał się plastycznym budulcem w rękach artystów. Malwina Konopacka i Jacek Walesiak stworzyli z niego moduły nawiązujące do kostki bauma - materiału, który podobnie jak sam plastik opanował w pewnym momencie nasze ulice. Zatem dwa niezbyt lubiane obecnie materiały dały w tej instalacji zupełnie nową jakość. Relief, głównie w kolorach bieli i kobaltu, znalazł się na ścianie z cegły przy ulicy Surmana w Gdyni. Obok niego artyści umieścili także dwie pojedyncze abstrakcyjne prace. - Całość wygląda w kontekście miejsca dość specyficznie, trochę jak odprysk z lat 80, trochę jak element czegoś większego co było w tym miejscu.- czytamy na stronie Stowarzyszenia Traffic Design. 

Czytaj także: Instalacja "Comb" w ramach Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej Traffic Design

Malwina Konopacka i Jacek Walesiak - bio artystów

Malwinę Konopacką kojarzymy głównie z charakterystycznymi wazonami OKO. Warszawska projektantka i ilustratorka studiowała Wzornictwo Przemysłowe w warszawskiej ASP i ilustrację na Universität der Künste w Berlinie. Jakiś czas temu zaprosiła nas do swojego domu i pokazała, jak powstają jej słynne projekty. Naszą rozmowę i wizytę zobaczycie TUTAJ.
Jacek Walesiak także pochodzi z Warszawy. Jest absolwentem Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artysta wizualny, projektant graficzny współtworzy studio UVMW, od 2022 roku jest dyrektorem kreatywnym w Mamastudio.