Na oskarową noc wielbiciele kina czekają cały rok. Ta impreza przyciąga również zainteresowanie tych, których nie tyle interesują same filmy, co  wyszukane outfity zaproszonych na imprezę gwiazd.

Eleganckie smokingi, zjawiskowe kreacje od najlepszych projektantów i odważne eksperymenty w stylu Björk lub Lady Gagi  na tle intensywnej czerwieni dywanu prezentują sie jeszcze bardziej spektakularnie.

Oskarowa gala zainspirowała nas do sprawdzenia jak kwestia czerwonych dywanów wygląda w świecie designu i którzy uznani projektanci mają takowe na swoim koncie. 

Wśród czerwonych dywanów sygnowanych znanym nazwiskiem lub brandem znalazły sie takie, które są po prostu piękne jak projekty Patricii Urquioli dla Gandia Blasco. Są takie jak Nepal Sama Barona, które nawiązują do poważnych kwestii politycznych i takie jak Casmpari&Soda Matteo Ragni, które odnoszą się do rzeczywistości z przymrużeniem oka.

Miłośników mody przez wielkie M z pewnością zainteresują projekty Aleksandra McQueena i Vivienne Westwood dla brytyjskiej marki The Rug Company, które potwierdzają jak bliskie są sobie światy mody i designu.

GALERIA ZDJĘĆ >>>