RE: DARK HOUSE to jeden z najnowszych projektów Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. Dom miał być niedostępny z zewnątrz, otwarty i bezpieczny dla właściciela. W ten sposób narodziła się koncepcja budynku o grafitowo-brązowej elewacji wtapiającego się niczym kameleon w leśną działkę. 

Działka liczy 3000 m² powierzchni, a budynek będzie posiadał 320 m². Bryła została zaprojektowana na różnych wysokościach, jednak nieodczuwalnych dla domownika. - W tym przypadku teren jest lekko nierówny i skarpowaty oraz mocno zalesiony. Nie chciałem, by dom wyglądał jak wbity w teren. Pomimo prostego, wręcz prostolinijnego rzutu, elewację postanowiłem więc nieco rozbrylić i wprawić w ruch. W praktyce oznacza to, że raz wysuwa się na 1,5 m do przodu, innym razem do tyłu. Wszystko miało na celu uniknięcie wycinki drzew, które są nieodzownym elementem krajobrazu wokół domu - tłumaczy architekt.

Od frontu bryła wydaje się być niedostępna. Nie ma tu okien. Te pojawiają się dopiero na tyłach domu otwierającego się tam na ogród. Elewacja zostanie pokryta tynkiem w oryginalnym kolorze Grigio Naturale RF stworzonym specjalnie do tej realizacji. Użyty raz w pionie, raz w poziomie, a innym razem pod ukos będzie dawał zamierzony efekt „zadrapania”. Układ domu wewnętrzny został zaprojektowany w prosty, schematyczny sposób z podziałem na trzy strefy – dzienną (open space), nocną (sypialnie i łazienki) oraz techniczną (garaż i inne pomieszczenia techniczne). Budynek jest już na etapie realizacji.