Uwielbiamy sieć PURO za świetny design i promowanie polskiej sztuki. W nowo otwartym hotelu na krakowskim Kazimierzu jak zwykle dostajemy więc dużą dawkę dobrego wzornictwa. Każdy pokój i apartament ma swój indywidualny styl i charakter, który nadaje twórczość uznanych artystów z Krakowa, Polski i różnych zakątków Europy. 

Za wnętrza PURO Kraków odpowiada londyńska pracownia Conran and Partners. Co nas oczarowało? Ręcznie tkane włoskie dywany projektu firmy Golran 1898, oświetlenie &Tradition i prace Mateusza Szczypińskiego w lobby. Goście docenią z pewnością meble autorstwa duńskich pracowni: Carl Hansen & Son, Fritz Hansen, ByLassen, Mater i Gubi, włoskich Moroso i Baxter, szwedzkiej Fogia czy hiszpańskiej Kettal. Przy wejściu uwagę zwraca neon Javiera Martina. Na specjalne zamówienie powstało także piętnaście grafik autorstwa pięciu polskich ilustratorów – Dawida Ryskiego, Patryka Hardzieja, Beaty Śliwińskiej „Barrakuz”, Izy Dudzik, Eweliny Gąski – inspirowanych ich refleksjami na temat Kazimierza. Wszystko to doskonale łączy się z bryłą samego budynku zaprojektowaną przez ASW Architekci.

Karmelowe skóry, dużo zieleni, jasnego drewna, oryginalne kafle na barze i te super modne "subway tiles" w łazienkach, zgaszony róż i czerń - koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii po takie właśnie kadry z krakowskiego PURO