Walka z epidemią koronawirusa trwa niemal na całym świecie. Z powodu braku miejsc w placówkach na szpitale polowe przekształcono największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku. Także w Polsce możliwość zastosowania takiego rozwiązania w razie konieczności oferuje PTAK Warsaw Expo

Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych.[...] Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja Zarządu PTAK jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie.” - powiedział Prezesa Zarządu PTAK Warsaw Expo, Tomasz Szypuła. 

Czy hale, które świetnie znamy z prestiżowych targów WARSAW Home już wkrótce zamienią się w szpital? Mamy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.