Jak zdefiniować mieszkanie w stylu slow? Jest niezwykle praktyczne, z precyzyjnie rozplanowaną przestrzenią, komfortowe i relaksujące. W jego aranżacji bardziej zbliżamy się do chińskiej reguły feng shui oraz jakości, niż gonimy za rytmem „fast furniture”, czyli kupowania tanich mebli i dodatków, które zmieniamy po sezonie.

Dlatego najnowsze trendy we wnętrzach opierają się na zupełnie innych materiałach, formach, kolorach i założeniach niż dotychczas. 

Nowoczesna aranżacja przestrzeni - stylowa użyteczność

Wnętrza w stylu slow coraz częściej skupiają się na następujących elementach w wystroju:

- Bliskość natury - naturalne kwiaty, printy czy roślinne dekoracje sprawiają, że łatwiej się odprężamy. Dzięki roślinom chcemy więcej przebywać w danym wnętrzu. Dodatkowo oczyszczają i nawilżają one powietrze.
- Materiały pochodzenia organicznego - wnętrza, w których spędzamy dużo czasu, powinny być przytulne i nie przytłaczać zbyt ciemnymi czy intensywnymi barwami. W trendach zmieniają się kolory, które mają odwzorowywać te naturalne i działać kojąco. Wśród materiałów coraz popularniejsze stają się te organiczne, takie jak terakota, marmur, beton, drewno czy ozdoby z gliny i wikliny. 
- Sprytna aranżacja przestrzeni - pomieszczenia w dobrze zaprojektowanym domu stają się wielofunkcyjne i w zależności od pory dnia, zmieniają swoje przeznaczenie. To samo wnętrze, dzięki żaluzjom meblowym, sprytnym przedziałkom czy chowanym elementom, z przestrzeni do pracy może zamienić się wieczorem w relaksujący salon.
- Praktyczność ponad wszystko - meble i sprzęty mają być też praktyczne. Wygodne, łatwe w czyszczeniu, odporne na zniszczenia. Dlatego coraz większą popularność zyskują nietypowe i niezwykle użytkowe materiały, takie jak laminat szklany. 

Laminaty szklane - unikalne rozwiązanie we wnętrzu

Niełatwo jest stworzyć wnętrze, które będzie eleganckie, unikatowe, a jednocześnie praktyczne. Istnieją jednak nowoczesne materiały, które pozwalają połączyć wszystkie te pożądane cechy. Jednym z nich jest laminat szklany, tworzony przez markę REHAU, którego można użyć przy aranżacji kuchni czy nawet łazienki.

Polimerowe szkło REHAU jest niezwykle wygodne w użytkowaniu i obróbce. A co więcej, łączy elegancki wygląd szkła z niezwykłą trwałością. Jest odporne na uderzenia, zadrapania i promieniowanie UV. Nawet po wielu latach wygląda więc tak samo dobrze, jak tuż po remoncie. Laminaty szklane RAUVISIO crystal są też bardzo łatwe w czyszczeniu. Szybko usuniesz z nich resztki jedzenia, odciski palców, a nawet ślady flamastra czy kredki. Twoja kuchnia może być więc niezwykle praktyczna, a jednocześnie wyglądać stylowo. Zwłaszcza teraz, gdy marka REHAU wypuściła nową kolekcję polimerowego szkła: RAUVISIO crystal deep.

RAUVISIO crystal deep - morskie inspiracje w kuchni

Laminat szklany RAUVISIO crystal deep uzupełnia kolekcję polimerowego szkła REHAU, w której znajdują się już dwie inne linie:

- pure - odpowiednia dla fanów klasycznej elegancji, z 15 odcieniami w odcieniami w połysku i macie.
- strong - inspirowana kolorami ziemi, z dziewięcioma odcieniami.

Kolekcja deep jest zainspirowana głębią oceanu i łączy szkło z optyką metalu. To aż siedem odcieni z efektem subtelnego matu. Kolory laminatu zmieniają się w zależności od kąta padania światła. 

Wszystkie są tak zaprojektowane, że możesz łączyć je między sobą albo z innymi materiałami, np. drewnem czy kamieniem. Dzięki temu jesteś w stanie uzyskać zarówno lekko czy mocno kontrastowy efekt, jak i bardziej kojący, zbliżający do natury. Łącząc np. niebieski odcień Opale z elementami jasnego, ciepłego drewna w szafkach kuchennych osiągniesz efekt przypominający kolorystyką rybacką łódź na spokojnym oceanie - taki, który odpręża i zachęca do spędzania w danym wnętrzu jak najwięcej czasu.