Organizowany przez ELLE Decoration konkurs Młodzi na Start jest skierowany do osób stawiających pierwsze kroki w świecie designu – początkujących projektantów, studentów szkół artystycznych. Wyniki kolejnych edycji ogłaszamy co roku w czasie Gdynia Design Days. W ramach festiwalu odbywa się także wystawa wyróżnionych w konkursie prac. Od 26 września, przez dwa miesiące, pokonkursową ekspozycję Młodzi na Start 2019 będzie można zobaczyć w Domotece.

Wystawa zagości w Domotece, która – jako centrum oferujące dobrze zaprojektowane meble i dodatki, zarówno znanych na całym świecie marek, jak i lokalnych, polskich producentów  – jest doskonałym miejscem na tego typu ekspozycję.

 – Byliśmy jednym z partnerów tegorocznej edycji konkursu Młodzi na Start  i ufundowaliśmy nagrody dla laureatów – kultowe fotele RM58 zaprojektowane przez Romana Modzelewskiego zaprezentowane w Domotece przez markę Vzór. Promocja i wspieranie rozwijających się, młodych projektantów i marek jest częścią naszej misji – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE Pradera.

Wszystkich zainteresowanych designem autorstwa młodych projektantów – być może przyszłych gwiazd polskiego designu – zapraszamy na wernisaż przy lampce wina, podczas którego Michał Woch, współzałożyciel marki Vzór, opowie o tym, jak zostać zauważonym już na początku drogi projektowej, jak wspierać debiutujących artystów, co zrobić, aby zaistnieć w świece designu. 
Wernisaż odbędzie się w czwartek 26. września, o godz. 15. Wystawę będzie można zwiedzać do końca listopada.
Serdecznie zapraszamy: Domoteka, ul. Malborska 41