Oto innowacyjny projekt ośrodka wczasowego Filipinach - Nautilus Eco-Resort. Miejsce ma być przyjazne dla środowiska naturalnego, nie produkować zanieczyszczeń i chronić otaczającą przyrodę, a także poprawić kondycję lokalnej społeczności. Autorem tego projektu jest belgijski architekt Vincent Callebaut

Nautilus Eco-Resort miałby zostać całkowicie zudowany z materiałów pochodzących z recyklingu. Ośrodek byłby samowystarczalny jeśli chodzi o produkcję energii i żywności. Spiralną architekturę zawdzięcza inspiracji projektów ciągiem Fibonacciego. Po środku laguny, na tak zwanej Origami Mountain mieściłoby się laboratorium badawcze oraz baza żeglarska. Nieopodal zaplanowano miejsce pod port jachtowy. Na kolejnym kręgu rozmieszczono po 12 budynków bedących hotelami i apartamentowcami. Mamy zatem dwanaście budynków w kształcie muszli oraz dwanaście wież, które byłyby ruchome i podążały za światłem oraz widokami pożądanymi przez mieszkańców. Całość ośrodka byłaby oczywiście skąpana w zieleni. Świadomi zagrożeń płynących z zanieczyszczonego środowiska goście na ochotnika mogliby przyłączać się do rozmaitych eko-działań na przykład do oczyszczania plaż ze śmieci w okolicy.

Nautilus Eco-Resort jest w tym momencie jedynie wizją. Nie ma jeszcze konkretnych planów na temat ewentualnego wdrożenia tego projektu lub nawet jego części. Warto jednak zapoznać się z jego wizualizacjami i nowatorskimi założeniami. O równie śmiałym planie pływającego po Pacyfiku miasta pisaliśmy Wam ostatnio TUTAJ.