W redakcji uważamy, że kubek termiczny to genialny wynalazek. Zapracowanym i wiecznie spieszącym się daje czasami jedyną okazję do napicia się ciepłej kawy w ciągu dnia. Używanie go ma również wymiar proekologiczny. Wiele kawiarni chętnie nalewa klientom kawę właśnie do ich własnego, wielorazowego kubka zmniejszając tym samym liczbę papierowych śmieci.

Jaki jest idealny przenośny kubek? Przede wszystkim szczelny. Pokrywa musi dobrze chronić przez rozlaniem napoju. Najlepiej jeśli kubek jest całkowicie szczelny i można go bez zamartwiania się wrzucić do torebki czy plecaka. Do tego dobrze, jeśli długo utrzymuje temperaturę wlanego napoju. Najdłużej ciepło trzymają kubki wykonane z nierdzewnej stali, najsłabiej w tym zadaniu wypadają kubki plastikowe.

Oczywiście ważny jest też wygląd przenośnego kubka na kawę. Przecież nie chcemy na co dzień używać takiego, który zupełnie się nam nie podoba. W naszej galerii mamy więc dla Was kilka kubeczków, które wpadły nam w oko. Są więc propozycje dla minimalistów, miłośników różu i mięty, miedzi i wielbicieli deseni. Zauroczył nas kubek w foczki, nie pogardzilibyśmy też typowym kubkiem termicznym od Pantone w ulubionym kolorze.

Warto wybrać pasującą nam pojemność (na rynku znajdziemy kubki małe 200ml jak i większe 500ml, większe to już raczej klasyczne termosy). Ostatnia z rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie przenośnego kubka (oczywiście oprócz ceny) to jego kształt. Najlepiej sprawdzić w dłoni czy nie jest dla nas za mały/duży, za śliski. Termiczny kubek do samochodu powinien zaś się zwężać ku dołowi lub po prostu pasować do uchwytu w aucie.