Ciekawe projekty przedszkoli i szkół zawsze nas cieszą. Często pokazujemy Wam takie placówki (na przykład TUTAJ), a także interesujące elementy, takie jak ten świetny szyld z jamniczkiem, w ich otoczeniu. Dziś prezentujemy warszawskie przedszkole First Steps. To kameralny obiekt - na powierzchni 400 metrów mamy cztery sale do zabaw i nauki, cztery łazienki, kuchnię, szatnię i pomieszczenia dla kadry. Za realizację tego projektu w Wilanowie odpowiada Marta Drzymała, założycielka Mum Studio.

Projekt przedszkola w Wilanowie

Architektka postawiła na na bliskie dzieciom naturalne motywy. Na ścianach jest więc dzika dżungla, tajemniczy las pełen zwierząt, morskie głębiny z przyjaznymi delfinami albo niebo, po którym płyną obłoki, a pomiędzy nimi wznoszą się balony i śmigają jaskółki. Wszystko to w spokojnych, kojących wzrok kolorach natury. W salach ustawiono specjalnie zaprojektowane przez Mum Studio meble i zabudowy, które pobudzają wyobraźnię maluchów łukami jak w zamku księżniczki i spadzistymi dachami, niczym w domku siedmiu krasnoludków. Są schodki, specjalne podesty, huśtawki zamontowane u sufitu, namioty tipi, tablice manipulacyjne, sporo tu drewnianych zabawek.

Wnętrze przedszkola na warszawskim osiedlu Wilanów nie tylko pobudza dziecięcą wyobraźnię i wpływa na kreatywność najmłodszych. To także, a w zasadzie przede wszystkim miejsce bezpieczne. - Projekt przedszkola to dość wymagające przedsięwzięcie - mówi założycielka  Mum Studio - Marta Drzymała. - Musi być dostosowany do wytycznych zgodnych z przepisami Sanepidu oraz przeciwpożarowymi. - dodaje

Polskie przedszkole w konkursie Building of the year