Nowoczesne wnętrza to zdecydowanie Wasza bajka? Zapraszamy więc do tego mieszkania w Katowicach, które powstało z myślą o rodzinie z dwójką dzieci. Za projekt wnętrza odpowiadają Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary z pracowni MMOA. Realizacja zajęła 3. miejsce w 12 edycji konkursu Vasco Integracja. 

Mieszkanie jest podzielone na dwie strefy - dzienną, z otwartą kuchnią, jadalnią i salonem oraz prywatną, z sypialnią połączoną z garderobami i dwoma dziecięcymi pokojami. Przestrzenie mają osobne łazienki. Znaki szczególne? Marmur, drewno, gra bieli i czerni. Marmur, dawniej kojarzony z surowym przepychem, zyskuje łagodniejszy ton w zestawieniu z drewnianymi powierzchniami. Proste monochromatyczne barwy - odcienie szarości, bieli i czerni wypadają świetnie w zestawieniu z naturalnymi materiałami. Salon to przede wszystkim ogromna szara kanapa z zawieszoną nad nią geometryczną ozdobą, czarna ścianka z kominkiem i duży stół otoczony szarymi krzesłami. Do tego ogromne okna (wpuszczają dużo dziennego światła!), szare zasłony i grzejniki Beams Mono i Bryce Mono od Vasco. Z przestronnego salonu można wyjść na okazały, zadaszony taras (ogromny atut tego apartamentu), ozdobiony dużą donica z czarnego marmuru, w której umieszczono dekoracyjne drzewko bonsai.  

Strefę wypoczynkową połączono tu ze sterylną kuchnią za pomocą wygodnej wyspy, utrzymanej w jasnych barwach. Są też białe szafki z blatem roboczym. Wyjątek stanowi czarna zabudowa kryjąca schowki, piekarnik i mikrofalę. Waszą uwagę kierujemy w stronę łazienek. Minimalistyczne i proste są spójne z resztą wnętrza. Dodatki? Lustra i szkło.