Dzisiejsza informacja o śmierci projektanta Virgila Abloha wstrząsnęła wielu z nas. 

Virgil Abloh był założycielem słynnej marki Off-White, która wprowadziła modę uliczną na zupełnie inny poziom. Ponadto, był związany także z domem mody Louis Vuitton. Nie zamykał się jednak tylko na modę - współtworzył ikoniczne projekty komercyjne i równie prężnie działał z firmami z branży wnętrzarskiej, takimi jak Ikea czy Vitra. Z tego powodu wiele marek i projektantów oddaje dziś hołd Virgilowi na swoich profilach w mediach społecznościowych. Jego śmierć to dla wszystkich ogromny szok i niewyobrażalny smutek. 

>> Sztuka i sztuczki Virgila Abloha. "To absolutny rekordzista. Żaden inny projektant, może za wyjątkiem Karla Lagerfelda, nie był tak często zapraszany przez inne marki do tworzenia wspólnych kolekcji"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez vitra (@vitra)

 

"Vitra jest zdruzgotana śmiercią Virgila Abloha. Myślami kierujemy się z jego rodziną i wszystkimi, którzy – podobnie jak zespół Vitra – mieli ogromną przyjemność z nim pracować." - pisze marka Vitra na swoim oficjalnym Instagramie.

Virgil Abloh wraz z Vitrą w 2019 roku stworzyli instalację artystyczną o nazwie TWENTYTHIRTYFIVE. Wypuścił razem z nimi limitowaną kolekcję designerskich dodatków do wnętrz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IKEA (@ikea)

Nie zabrakło również wypowiedzi szwedzkiej marki IKEA, z którą artysta również miał okazję współpracować. Współtworzył wyjątkowe projekty, takie jak torby z napisem "Sculpture" czy też wycieraczki z napisem "Wet Grass".

"Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią naszego współpracownika i drogiego przyjaciela Virgila Abloha 28 listopada. Virgil Abloh zainspirował cały świat kreatywnych i młodych talentów do przekraczania granic i wykorzystywania nowych możliwości. Czujemy się pobłogosławieni i wdzięczni za przywilej poznania go i współpracy z nim. W IKEA na zawsze zapamiętamy Virgila Abloha jako prawdziwego wizjonera, profesjonalnego, twórczy umysł i artystę, którym był. Nasze myśli i najszczersze kondolencje kierujemy do jego ukochanej rodziny, kolegów i wszystkich, którzy nazywali go przyjacielem." - pisze IKEA na swoim profilu na Instagramie.

O projektancie wspomina też słynny Simon Porte Jacquemus, a także firma Evian, dla której Virgil Abloh zaprojektował butelki na wodę.

"Jesteśmy załamani, gdy dowiadujemy się o odejściu Virgila Abloha, naszego kreatywnego doradcy ds. projektowania zrównoważonych innowacji. Virgil był prawdziwym przyjacielem, inspirującym nas do innego myślenia dzięki swojej pasji do projektowania i niesamowitej zdolności do przekraczania granic. Był życzliwym i hojnym wizjonerem, a jego dziedzictwo będzie nadal inspirować przyszłe pokolenia. Nasze myśli są z jego bliskimi w tym bolesnym czasie." - możemy przeczytać pod postem na Instagramie marki Evian.