Miłośnik wina z pewnością ucieszy się z prezentu w postaci butelki ulubionego trunku. Polecamy nowość - wino o smaku czekolady i fig, albo kalendarz adwentowy z winem. Miłym dodatkiem do napoju będzie odpowiedni gadżet. Przeszukaliśmy dla Was sklepy z winiarskimi akcesoriami i wybraliśmy kilka produktów, które są nie tylko funkcjonalne, ale i wpadaja w oko.

I tak oto na naszej liście znalazły się piękne kieliszki do wina (kryształowe i z cienkiego szkła), karafki, korkociągi, nalewaki i stojaki na butelki. Ceny? Zróżnicowane. Najtańsza rzecz z naszego zestawienia (korek z wiewiórką lub głową jelenia z H&M HOME) to wydatek 23 złotych. Za korkociąg z limitowanej kolekcji Circus od Alessi trzeba będzie zapłacić już sporo więcej, bo prawie 4 tysiące złotych. Jest to jednak obiekt kolekcjonerski i powstało jedynie 999 sztuk takich otwieraczy.

Osoby, które dopiero rozpoczynaja przygodę z poznawaniem smaków win ucieszy z pewnością zestaw startowy (z korkociągiem, nalewakiem, obręczą itd) oraz książka-przewodnik po smakach, rodzajach napojów i najsłynniejszych winnicach. Bardziej zaawansowanych smakoszy ucieszy z pewnością Wine Journal od Moleskine. Jest tam miejsce na szczegółowe notatki na temat degustowanych trunków.

Przypominamy również o winnym pociągu, który zabiera w podróż po winnicach Kaliforni. W USA to podobno hit! Ale i w Polsce są już pierwsze winnice. Wyciecza do takiego miejsca z pewnością ucieszy wszystkich fanów dobrego wina.