Mała łazienka i jej urządzenie to wyzwanie przed którym staje wielu właścicieli mieszkań, szczególnie tych w blokach. Jak na kilku metrach kwadratowych zmieścić prysznic lub wannę, umywalkę, wc, a do tego jeszcze pralkę? Jak sprawić by ta ostatnia nie rzucała się zbytnio w oczy? Oto sposoby i triki, którymi chcemy się z Wami podzielić.

Czytaj także: 10 sposobów na małą łazienkę

Zabudowa, w której ukryje się pralka

Pralkę można ukryć w zabudowie łazienkowych szafek. Trzeba pamiętać o zostawieniu miejsca na podłączenie wody oraz o wolnej przestrzeni wokół urządzenia. Należy też "dać" po minimum 2 cm luzu po bokach i od góry urządzenia. Ważne, by gniazdko elektryczne znajdowało się także w obrębie zabudowy. W ten sposób pralka w łazience będzie zupełnie niewidoczna

Ustawienie pralki pod blatem

Pralkę można też częściowo ukryć pod łazienkowym blatem, na przykład pod tym, w który wbudowana jest umywalka. O czym trzeba pamiętać? Blat nie może stykać się bezpośrednio z pralką. Intensywne drgania pralki podczas wirowania mogłyby naruszyć jego konstrukcję. Do tej opcji będą pasowały pralki ładowane od przodu, o pojemności do 6 kg. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, gdzie znajduje się szufladka na płyn i proszek. Urządzenie umieszczone pod blatem można dodatkowo przykryć przesuwanym panelem. 

Pralka ładowana od góry

Jeśli w małej łazience mamy niewielką wnękę, można w niej postawić wąską pralkę ładowaną od góry. Taka pralka najczęściej ma około 40 cm szerokości. Można ją zabudować na przykład drzwiczkami w formie żaluzji. Pralki ładowane od góry z oczywistych względów nie nadają się do wstawienia pod blat.