Moda i jedzenie, dwie dyscypliny, które wzajemnie się uzupełniają i przeplatają, tym razem osiągnęły najwyższy poziom luksusu. Marka PRADA, która w marcu 2014 roku stała się większościowym udziałowcem historycznej cukierni Masticceria Marchesi, w dniu dzisiejszym 9 września otworzyła swoją pierwszą flagową cukiernię przy Via Montenapoleone w Mediolanie. 

Luksusowe wnętrze PRADA Pasticceria Marchesi zaprojektował włoski architekt Roberto Baciocchi współpracując z rodziną Marchesi, potomkami założycieli cukierni. Koncepcja wnętrza była oparta na tradycyjnym wystroju cukierni ujętej w nieco nowocześniejszy sposób. Cukiernia między innymi została wyposażona w zastawę stołową wykonaną na specjalne zamówienie przez firmę Rosenthal, bardzo cienka porcelana i srebrne sztućce mają jeszcze bardziej spotęgować wrażenie luksusu. 

PRADA Pasticceria Marchesi otwarta jest codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-21.00 i oferuje śniadania, desery oraz aperitify. To punkt na mapie Mediolanu, który obowiązkowo trzeba odwiedzić, dla wrażeń estetycznych i smakowych równocześnie!

Pierwsza cukiernia PRADA Pasticceria Marchesi w Mediolanie - galeria>>