Uczta dla podniebienia

Domy mody na co dzień pracują nad kolekcjami ubrań, dodatków, kampaniami reklamowymi i często spektakularnymi pokazami. Swoich klientów czarują jednak nie tylko jakością i stylem. Zapraszają także do wyjątkowych miejsc i nie mamy tu na myśli wyłącznie designerskich butików. Restauracja Gucci przyciąga do Florencji na ucztę dla podniebienia. Kulinarnym tropem idzie też Jacquemus. Projektant otworzył w Paryżu niedawno restaurację i kawiarnię (Oursin i Citron Paris). Od 31 marca w luksusowym domu handlowym Harrods w Londynie działa Prada Caffé (kawiarnia marki znajduje się także w Mediolanie).

Czytaj także: Jacquemus otwiera kawiarnię w Paryżu

Prada Caffé w Londynie

Wnętrze londyńskiej kawiarni to hołd w kierunku pierwszego butiku marki otwartym w Galleria Vittorio Emanuele II w 1913 roku. Klimat Mediolanu można poczuć także w Londynie. Mamy tu podłogę w kultową czarno-białą szachownicę, płaskorzeźby na ścianach, retro witryny i pastelową, delikatną zieleń. Goście usiądą w tapicerowanych welurem fotelach przy stolikach z czarnym, marmurowym blatem. Cała zastawa stołowa jest oryginalna i ekskluzywna, wybrana przez Pradę jako idealne uzupełnienie całego miejsca. To seledynowa i bladoniebieska japońska porcelana z kontrastującą podwójną czarną linią, do tego kryształowe kieliszki z typowym dla Prady motywem trójkąta. 

 

Menu Prada Caffé 

Co znajdziemy w menu londyńskiej Prada Caffé? Na śniadanie oczywiście włoska kawa, jajka w koszulkach i pieczywo croissant. W menu lunchowym przystawki i dania główne, od burraty, ptysiowej pizzy i cukinii po owoce morza oraz cannelloni ze szpinakiem i ricottą z czarną truflą. Do tego kultowe espresso i rozbudowana karta win. Są też rzecz jasna desery: ciasto pistacjowe, biszkopty, ciasteczka i kremy. Lokal będzie działał w Harrodsie do 7 stycznia 2024. 

Czytaj również: Osteria da Massimo Bottura. Nowa restauracja Gucci w Seulu