Muzeum Warszawskiej Pragi wzbogaciło się właśnie o nową przestrzeń – Pracownię Rzemieślniczą. To wspólne dzieło Katarzyny Chudyńskiej-Szuchnik, kuratorki cyklu Wykonano na Pradze. Rzemieślnicy oraz projektantki Eweliny Czaplickiej-Ruduchy, zaangażowanej w program Projektowanie z rzemiosłem, autorki koncepcji plastycznej nowego miejsca.

Pracownia stanowi reinterpretację tradycyjnych miejsc pracy rzemieślników. Aspekt wystawienniczy jest w niej równie ważny, co funkcjonalne urządzenie pozwalające na prowadzenie kursów i warsztatów. Celem jest możliwość przekazywania wiedzy i umiejętności przez doświadczonych mistrzów adeptom rzemiosła oraz popularyzacja pracy ręcznej i wytwórczej.

Miejsce podzielono na strefy rzemieślnicze przypominające warsztaty majstrów sprzed lat: krawiecki, kaletniczy, szewski i modniarski. I tak już wkrótce będzie tu można nauczyć się szycia kostiumu kąpielowego, zrobić efektowny toczek na głowę, czy uszyć skórzane czapsy lub spodnie. Jako fani tradycyjnego, solidnego rzemiosła oczywiście polecamy!


Gdzie? Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, piwnice budynku A, wystawa stała – Pracownia