Dzisiaj pokazujemy wnętrze jednego z poznańskich lokali. Za jego projekt odpowiada Adam Wierciński z wierciński-studio. Klub Próżność mieści się w historycznej przestrzeni jednego z zabytkowych budynków w centrum Poznania. Na blisko 500 m2 powierzchni zachowano oryginalne dębowe parkiety ułożone w jodełkę oraz sztukaterie na ścianach i sufitach. Za neonowe instalacje odpowiedzialny jest artysta Grzegorz Bibro.

Specjalnie dla tego miejsca zaprojektowaliśmy serię wyposażenia i mebli, które zostały wykonane przez lokalnych rzemieślników. Ponad 50 autorskich elementów wypełniło przestrzeń klubu niczym eksponaty w galerii. W zestawie tych elementów są bary z lustrzanymi frontami, geometryczne żyrandole, hokery ze stolikami powieszone na ścianach, ławy, stoliki, regały czy zwieńczająca korytarz trybuna dla gości. Stalowe konstrukcje o stonowanej palecie barw wykończone są jakościowymi materiałami takimi jak kamień naturalny, szkło zbrojone czy szlifowana ręcznie aluminiowa blacha. Do projektu zaprosiliśmy dwóch lokalnych streetartowców: Somearta i Dumina i oddaliśmy im część ściany korytarza aby wprowadzić jeszcze kolejny styl, który totalnie przełamuje historyczne tło i nasz język projektowy - opowiada o wnętrzu Adam Wierciński

Miejsca, które od razu wpadło nam w oko? Sala koktajlowa z oryginalnym, okrągłym stołem i shot bar, nad którym zawisł geometryczny żyrandol z kompozycją szklanych kloszy.