Elegancja to suma dobrze dobranych detali i wysoka jakość ich wykonania. Invest Komfort, który buduje nieruchomości premium w Gdańsku, Gdyni i Sopocie wie, że należy poświęcić im tyle samo uwagi, co architekturze budynku, bo to właśnie one świadczą o klasie całości przedsięwzięcia.

Brabank – reprezentacyjny hol

Wykonanie elementów wykończenia wnętrz części wspólnych, firma Invest Komfort zleca doświadczonym rzemieślnikom i artystom. Niepowtarzalne przedmioty stojące w opozycji do produkowanych masowo, pozwalają stworzyć niezwykłe przestrzenie. 

Wnętrze w jednym z budynków osiedla Nowe Orłowo 

Dekoracje bliskie naturze

Architekt Michał Ciomek, dyrektor ds. Przygotowania Projektów w Invest Komfort podkreśla, że w projektach firmy każdy element, w tym również dekoracyjny jest starannie przemyślany. Wszystkie kluczowe detale są projektowane specjalnie dla danej inwestycji wykonane przez najlepszych rzemieślników i artystów. Chociażby ceramiczne instalacje dekoracyjne części wspólnych w inwestycji Nowe Kolibki w Gdyni, których wykonanie zlecono absolwentowi Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Michałowi Majchrowiczowi. 

- Pracuję na kole kopanym, które napędzane jest siłą moich nóg. Uważam, że to piękne, ponieważ w każdy projekt wkładam część siebie.  W dekoracji ścian budynków Nowe Kolibki w Gdyni chcieliśmy podkreślić harmonię z naturą. Podejmowaliśmy wiele prób, układaliśmy różne, drobne elementy w rozmaite kombinacje. W efekcie powstała instalacja odwzorowująca element morza i ziemi – mówi Michał Majchrowicz, który zamiłowanie do ceramiki odziedziczył po swoim ojcu. 

Michał Majchrowicz, absolwent Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku

Małgorzata Radomska projektantka ram, prowadząca wraz z mężem autorską pracownię Pinakoteka Design, została zaproszona do współpracy przy oprawie obrazów. Jej rola polega na dopasowywaniu ram do obrazów i wnętrza części wspólnych budynków Invest Komfortu.  

- Może się wydawać, że rama to nieistotny detal, ale tak naprawdę jest ona niezwykle ważna, zarówno jeżeli chodzi o obraz, jak i o całe wnętrze. Nie jest to wcale drobny szczegół a jakże istotny w procesie dekoracyjnym – twierdzi Małgorzata Radomska. 

Małgorzata Radomska projektantka ram

Indywidulane podejście

Dekoracje ścienne we wspólnych przestrzeniach projektuje i wykonuje również Magdalena Bryczkowska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa. Jej pracownia Mafresco specjalizuje się w autorskim oświetleniu i edukacyjnych produktach dla dzieci. W inwestycji Portova artystka przygotowała projekt magnetycznej ściany do nauki i zabawy według metody Montessori, który jest również wypowiedzią estetyczną. Realizacja jest kluczowym punktem strefy przeznaczonej dla dzieci w przestrzeni wspólnej budynku. 

Magdalena Bryczkowska tworzy edukacyjne produkty dla dzieci

Nietypowe elementy drewniane we wnętrzach również wymagają indywidualnego podejścia. Andrzej Borowy prezes spółki Krab, zajmującej się produkcją mebli i wyposażenia wnętrz, także tych dla Invest Komfort wspomina z uznaniem projekty tworzenia próbnych korytarzy dla inwestycji, które jeszcze nie powstały. Polegały one na zaaranżowaniu przestrzeni według projektu w innym miejscu w celu dopracowania szczegółów i wyeliminowania ewentualnych niedociągnięć.  Tak zaawansowane przygotowania do każdej realizacji projektu, sprawiają, że osoby współpracujące z Invest Komfort mają świadomość uczestnictwa w tworzeniu historii odpowiedzialnego i dopracowanego w każdym detalu budownictwa.

- Chcemy zaskakiwać naszych klientów, oferując im jakość i rozwiązania, których jeszcze nie widzieli  – mówi Michał Ciomek. 

Pełne zieleni osiedle Botanica Jelitkowo.

O podejściu dewelopera do realizowanych projektów opowiada cykl filmów pt. „Twórcy czasu i przestrzeni”, który Invest Komfort przygotował na swoje 25 – lecie. Filmy są udostępniane na stronie www.tworcyinvestkomfort.pl. W każdym z 8 odcinków występują pracownicy i współpracownicy firmy, którzy opowiadają o swojej pracy dla Invest Komfortu. 

Hol w budynku Nowe Kolibki