Jak stworzyć kreatywną i pomysłową kuchnię z wyspą? Inspirującą odpowiedzią są z pewnością projekty, które zwyciężyły w konkursie Technistone. 

1 miejsce – Joanna Mórawska, Geometria Studio, wzór: Noble Arco (wyspa kuchenna, blat, backsplash, okap, sufit)

LEWITUJĄCA WYSPA 

Pierwsze miejsce w konkursie zajął projekt, który wyróżniła zabawa formą i kształtem, użycie naturalnych materiałów - drewna i kamienia, a także ciekawe podkreślenie faktur. Jury doceniło efekt lewitującej wyspy kuchennej, której blat roboczy wykonany z drewna został wsunięty w wyspę z konglomeratu kwarcowego. Uwagę zwracają ozdobne, kamienne żyrandole, które nie tylko wzmacniają wrażenie unoszenia się wyspy, ale i nawiązują do koła wyciętego w blacie. Autorka projektu zdecydowała się na wybór wzoru konglomeratu kwarcowego Noble Arco Technistone. Materiał znalazł się nie tylko na wyspie, ale i na blacie, rękawie kuchennym, zabudowie okapu, a także na suficie. Zwycięski projekt został przygotowany przez Joannę Mórawską z pracowni Geometria Studio. 

KUCHENNA KOMODA W STYLU VINTAGE 

Drugie miejsce na podium zajął projekt, któremu daleko do klasycznego wyobrażenia o kuchni. 
W tej pracy nie znajdziemy górnych szafek, zamiast nich, na ścianie wisi lustro pozwalające ciekawskiemu oku zajrzeć w głąb wnętrza. Projekt kuchni został oparty na dolnej zabudowie, której podwieszenie daje efekt nowoczesnej komody kuchennej. Uwagę zwraca także kształt fartucha kuchennego, ponieważ nawiązuje do lamp znad wyspy. Wyspa kuchenna wyróżnia się frezowaniem wykonanym w konglomeracie kwarcowym, a nieoczywistą całość dopełniają wyraźne akcenty w stylu vintage i dobór kolorów. Autorka i zdobywczyni drugiego miejsca – Alicja Nowocień z Widoki Studio zdecydowała się na połączenie dwóch wzorów – Noble Olympos Mist i Crystal Calacatta Silva. 

2 miejsce – Alicja Nowocień, Widoki studio, wzory: Noble Olympos Mist (blat kuchenny, backsplash), Crystal Calacatta Silva (wyspa kuchenna, stolik kawowy) 

FUNKCJONALNA KOMPOZYCJA

3 miejsce – Karolina Romaniuk, wzory: Crystal Absolute White (blat kuchenny, blat wyspy), Taurus Terazzo Grey (wyspa kuchenna, backsplash)

Trzecie miejsce zdobył projekt, który zaprezentował pomysłowe rozwiązania kuchenne, takie jak wyspa kuchenna przechodząca w stół jadalniany czy okap kuchenny, którego przedłużenie staje się szafką na najpotrzebniejsze akcesoria. Praca to także śmiałe połączenie dwóch, wydawać by się mogło niepasujących wzorów konglomeratu kwarcowego – Crystal Absolute White i Taurus Terazzo Grey, które znajdujemy w otoczeniu drewna i czarnych elementów.  Efekt końcowy to kuchnia w pełni wykorzystująca daną przestrzeń i funkcjonalna kompozycja. Autorką projektu jest Karolina Romaniuk, z profilu Karols_interiors na Instagramie.

Prace konkursowe uczestników oceniali Karolina Zagrodzka, prowadząca studio projektowania wnętrz HOUSE LOVES, Krzysztof Miruć, architekt, dyrektor kreatywny biura projektowego  L'AB Architekci i prowadzący programy na antenie HGTV oraz Krzysztof Piotrowski, Dyrektor Technistone Polska. Partnerami konkursu były magazyny Label i ELLE Decoration. 

 INFORMACJA O TECHNISTONE

TechniStone® to wytwórca udoskonalonego technologicznie kamienia, który cechuje się wysoką spoistością, twardością i nieporowatością. Produkty TechniStone® powstają z wysokiej jakości surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, granulat wyselekcjonowanych zwierciadeł i luster oraz niewielka ilości pigmentów z dodatkiem żywicy. Podwyższone właściwości kamienia sprawiają, że materiały TechniStone® są o wiele bardziej wytrzymałe niż naturalny surowiec. Kamień TechniStone® jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Ogromna gama kolorów pozwala na szeroki zakres zastosowań materiału, zarówno w domu jak i powierzchniach użyteczności publicznej.