Nowa pościel potrafi odświeżyć wygląd naszej sypialni, a czasami nawet stać się pretekstem do większych zmian w domu. Przede wszystkim jednak poprawia humor i sprawia, że sen jest jeszcze przyjemniejszy. W poszukiwaniu pościelowych nowości sprawdziliśmy kolekcje najpopularniejszych wnętrzarskich sieciówek: H&M HOME, JYSK, IKEA i Zara Home. Oto, co udało się nam znaleźć.   

Kolory ziemi
Pościel w kolorach ziemi to jeden z bardziej dominujących trendów. Ochra, sjena palona, bordo, bursztynowy, brunatny, indyjski róż, herbaciany - we wszystkich sklepach znajdziemy spory wybór pościelowych nowości właśnie w tych kolorach. Skład? Głównie bawełna, ale także len.  

Hafty
Ten trend mocno czuć w nowej kolekcji ZARA HOME. Wróciły tu hafty w starym i sprawdzonym "babcinym" stylu. Na pościeli mamy więc haftowane na płasko fiołki i niezapominajki (zarówno białą jak i kolorową nicią), często w towarzystwie falban. W hiszpańskiej sieciówce znajdziemy też haft richelieu. Idealne dla romantyków i fanów "Ani z Zielonego Wzgórza".  

Paski i kraty
Paski znowu w modzie. Proste, geometryczne wzory wydają się być ponadczasowe. Szczególnie dużo bawełnianej, pasiastej pościeli znaleźliśmy w H&M Home (w wersji dla dorosłych i do pokojów dziecięcych). 

Kwiatowe motywy i dżungla
To już reguła, że w wiosennych kolekcjach marek pojawiają się tkaniny drukowane w kwiatowe motywy. W tym roku mamy zieloną koniczynę i bluszcz (IKEA), dmuchawce i delikatne listki (JYSK). Na tym tlen wyraźnie odcina się trend "dżungla". Intensywne kolory, liście monstery, bananowca, palmy, egzotyczne zwierzęta, kwiaty hibiskusa.