Wbrew pozorom pościel ma spory wpływ na na nasz sen. Odpowiednio dobrana pomaga zregenerować siły, poprawia komfort termiczny - po prostu sprawia, że lepiej się wysypiamy. Jaką pościel wybrać na lato? Przewiewną, antyalergiczną i w miarę możliwości z naturalnych tkanin.
Pościel lniana na lato
To pościel, którą polecamy szczególnie wiosną i latem. Sama tkanina jest bardzo mocna i wytrzymała, nie elektryzuje się, dobrze znosi pranie w wysokiej temperaturze oraz prasowanie. Ponadto len wykazuje działanie przeciwgrzybiczne i antyalergiczne, w razie potrzeby wchłonie wilgoć, nie przyciąga kurzu. My najbardziej lubimy lnianą pościel w jej naturalnym - szaroburym odcieniu, ale na rynku dostępne są rozmaite wersje kolorystyczne. Pościel z lnu nie należy do najtańszych (cena to około 300-600 zł za komplet), jednak za ten komfort warto dopłacić.
Pościel satynowa na lato
Satyna bawełniana to tkanina, która latem w naszych sypialniach sprawdzi się idealnie. Materiał ma charakterystyczny połysk, jest przyjemny w dotyku i daje "chłodzące" wrażenie, co ważne szczególnie w przypadku upalnych dni i nocy, o które o tej porze roku nietrudno. Pościel satynowa jest też przewiewna, nie powinniśmy się w niej nadmiernie pocić. Pościel z satyny bawełnianej to najbardziej cenowo dostępna opcja w naszym zestawieniu.
Pościel jedwabna na lato
To już wersja luksusowa jeśli chodzi o letnią pościel. Przyjemna w dotyku, o świetnych właściwościach termoregulacyjnych, perfekcyjnie gładka, dająca "chłodzące odczucie" latem. Dodatkowo jedwab dba o naszą skórę. Redaktorki beauty uwielbiają jedwabne poszewki, a ich działanie porównują do najlepszych kremów przeciwzmarszczkowych. - Jedną z przyczyn, dla których jedwab tak dobrze działa na cerę i włosy, jest jego gładka powierzchnia. Wtulając twarz w jedwabną poduszkę, nie narażasz się na odgniecenia czy podrażnienia, bo skóra przesuwa się po materiale niczym po tafli. Rano budzisz się z gładką cerą bez nieestetycznych śladów, które czasem wchłaniają się nawet kilkadziesiąt minut. Dzięki temu istnieje też mniejsze ryzyko tworzenia się zmarszczek, m.in. kurzych łapek czy bruzdy nosowo-wargowej - pisze na ELLE.pl Ola Urbaniak. Komplet jedwabnej pościeli to wydatek od tysiąca złotych w górę. Sama powłoczka to koszt 200-300 złotych.
Komentarze