Pączki róż, bluszcz, krokusy, amarantowe piwonie, delikatne niezapominajki i konwalie - takie widoki cieszą nasze oczy szczególnie na wiosnę. Tym razem całe mnóstwo kwiatów, takich malowanych na porcelanie, będzie czekać na zwiedzających na wyjątkowej wystawie organizowanej przez Muzeum Miasta Łodzi

Prezentacja unikalnych wyrobów z ceramiki, fajansu i porcelany z malowniczymi dekoracjami kwiatowymi z okresu od rokoka do art déco bedzie miała miejsce od 6 kwietnia do 11 czerwca 2017. Na ekspozycji obejrzymy bogaty zbiór zarówno przedmiotów użytkowych (naczynia stołowe, w tym talerze, filiżanki, spodki, misy i patery, a także całe serwisy) jak i dekoracyjnych. Oprócz wyrobów z ceramiki na wystawie będzie można zobaczyć różnorodne źródła inspiracji dla jej twórców: obrazy, rysunki i grafiki, a także tkaniny. Prezentowane eksponaty pochodzić będą z takich wytwórni jak: Manufaktura Porcelany w Wiedniu, Manufaktura Porcelany w Berlinie, Korzec, Baranówka, Wytwórnia M.S. Kuzniecowa, Królewska Manufaktura Porcelany w Kopenhadze, Włocławek, a z działających Ćmielów, Rosenthal. 

Polecamy szczególnie wszystkim fanom pięknej porcelany i starych rycin z kwiatami! Elle Decoration objęło tę wystawę swoim patronatem.

Gdzie?: Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15, Łódź
Kiedy?: 6.04.2017-11.06.2017

Poniżej garść kwiatowych inspiracji z naszego sklepu.