16 grudnia 2018 roku odbędzie się ostatnie z cyklu „Twórcze spotkanie z PURO Hotels i ELLE Decoration”. Wydarzenie rozpoczniemy inspirującym wykładem ,,Sztuka we wnętrzu – między kulturą a popkulturą’’. Poprowadzą go ekspertki rynku sztuki: Beata Niemczuk oraz Anna Theiss. Po wykładzie planowana jest dyskusja z udziałem publiczności moderowana przez Małgorzatę Szczepańską – redaktor naczelną ELLE Decoration.

Następnie rozpocznie się częśćwarsztatowa. Najpierw uczestnicy zrobią samodzielnie lampę z papieru ekologicznego pod okiem Dobrze się składa, a następnie poznają tajniki fotografii mobilnej z Agnieszką Niedzielak-Kowalską z elledeco.pl. Bilety są jeszcze dostępne - TUTAJ znajdziesz wszystkie szczegóły.

POP UP STORE

Dla tych, którzy zakup prezentów świątecznych zostawiają na ostatnie dni przed Świętami, przygotowaliśmy POP UP STORE, który będzie otwarty 16 grudnia w Hotelu PURO Kraków Kazimierz przy ulicy Halickiej 14A w godzinach 11:00-19:00. Jakie marki będą z nami?

1. Aoomi Design Studio

To interdyscyplinarne studio projektowe skupiające się na tworzeniu unikatowych obiektów i przedmiotów codziennego użytku. Głównym założeniem studia jest ciągłe eksperymentowanie z materią, tworzenie rzeczy prostych, funkcjonalnych, ponadczasowych i wytwarzanych ręcznie z poszanowaniem do natury i ludzkiej pracy. Produkty studia to nawiązanie do skandynawskich podróży, niezwykłego polskiego krajobrazu a w szczególności do tego, co nas otacza w danej chwili, tu i teraz. 

2. Collage

To sklep stworzony przez kobiety dla kobiet, jako autorska selekcja naturalnie pięknych produktów dla ciała i domu. Tworząc tę przestrzeń twórczynie dobierały takie przedmioty, które same chciałyby mieć w swoim najbliższym, intymnym otoczeniu. Wybrane przez nie rzeczy stworzone są z naturalnych surowców i materiałów, co jest ich wspólną, szlachetną cechą. Znajdziecie tu unikatowe wzornictwo i meble, luksusowe kosmetyki, kobiece akcesoria oraz wyjątkowe prezenty wybrane z myślą o ciele i duszy kobiety.​

3. Dobrze się składa, którzy poprowadzą tego dnia również warsztaty, na które bilety dostępne sąTUTAJ.

To polska marka użytkowego origami. W swoich produktach łączy estetyczną i intrygującą formę z nowoczesnym rękodziełem opartym na tradycyjnej sztuce składania papieru. Jej projekty były prezentowane w ramach wystaw w Polsce i Europie, a papierowe lampiony oświetlają coraz więcej domów.

4. Hollie Warsaw

To połączenie prostoty i najwyższej jakości. Projekty marki to propozycja dla nowoczesnych kobiet ceniących proste formy oraz precyzyjne wykończenie. Wszystkie torebki szyte są przez mistrzów kaletnictwa z włoskiej skóry, z dbałością o każdy detal.

5. Malwina Konopacka

Ilustratorka, graficzka, projektantka. Studiowała na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, historie sztuki na UW oraz ilustracje na Universität der Künste w Berlinie. Współpracowała z czołowymi polskimi magazynami, dla których tworzyła ilustracje. Obecnie skupia się głównie na ceramice i idei wazonu OKO. Jest to limitowana seria ceramicznych, ręcznie malowanych wazonów, formą nawiązujących do polskiego wzornictwa przemysłowego lat 50. i 60.

6. Senses Hill

Marka obecna na rynku od roku, ale ich doświadczenie sięga zdecydowanie dalej. Zajmują się produkcją naturalnych świec zapachowych, pachnących wosków oraz lampionów dekoracyjnych. W swojej pracy używają wyłącznie naturalnych wosków, bezpiecznych kompozycji zapachowych oraz naturalnych olejków eterycznych. Udowadniają, że świece nie muszą być tylko od święta, ale stałym elementem codzienności, na miarę każdego portfela. Ich popisową serią są świece w szkłach z drewnianą pokrywką - ECO WOOD.

7. So linen

To młoda polska marka, której założycielki postawiły sobie za cel wprowadzenie na nasz rynek wyjątkowo miękkiego 100% lnu typu stonewashed. Tak powstała nowoczesna oferta tekstyliów lnianych – pościeli, zasłon i obrusów. Produkty so linen! są szyte ręcznie w Polsce, dzięki czemu mogą być dostosowywane do potrzeb każdego klienta. Wyróżniają je unikalne kolory i proste formy, nawiązujące do skandynawskiego stylu.

8. Wishbone

Polska marka, która oferuje ręcznie robioną, modną biżuterię.

9. MOCAK 

Nasz patron medialny - MOCAK - również będzie z nami na "Twórczym spotkaniu z PURO Hotels i ELLE Decoration". 

Na stoisku MOCAK-u w Hotelu PURO na krakowskim Kazimierzu będzie można kupić przedmioty użytkowe z logo Muzeum, a także funkcjonalne torby uszyte z wielkoformatowych bannerów reklamujących wystawy odbywające się w MOCAK-u.Zaprezentujemy również przedmioty artystyczne o charakterze dekoracyjno-użytkowym, wytwarzane w limitowanych seriach. Zaprojektowali je artyści, których prace prezentowane są w Muzeum. Ofertę stoiska uzupełnią wybrane publikacje MOCAK-u i starannie wyselekcjonowane, najlepsze publikacje książkowe traktujące o modzie, projektowaniu graficznym i sztuce współczesnej. 

10. PURO Book Store

Na stoisku hotelu PURO na "Twórczym spotkaniu" dostępna będzie autorska kolekcja inspirujących albumów wyselekcjonowanych przez PURO – publikacje o podróżach, sztuce i architekturze. Na co dzień są dostępne w naszych hotelach, teraz można także kupić swoje ulubione pozycje i zabrać je ze sobą do domu! Ekologiczne shoppery, skarpety zaprojektowane we współpracy z Many Mornings oraz butelki termiczne stworzone w kooperacji ze skandynawską firmą Saga Form.

11. PRISMA SPA

PRISMA SPA w hotelu PURO Kraków Kazimierz to synonim nowoczesnego sposobu dbania o siebie i spełniona obietnica quality time, dla wszystkich, którzy pielęgnują urodę życia i mają zdrowe podejście do piękna. To połączenie wszystkich aspektów idei wellness – od zabiegów kosmetycznych dla ciała, po zajęcia z jogi, jogging i pilates dla uspokojenia zmysłów.

W PRISMA SPA wszystkie zabiegi bazują na naturalnych kosmetykach Alba1913 – polskiego producenta, który od blisko stu lat kultywuje tradycję odkrywania szlachetnej duszy natury, czerpiąc z zielarstwa i nowoczesnej fitoterapii.

Na stoisku PRISMA SPA będzie można skorzystać z relaksacyjnego masażu dłoni i zaopatrzyć się w świąteczne prezenty – vouchery na zabiegi w PRISMA SPA i kosmetyki Alba 1913.

12. Alba1913

Rodzinne receptury i aptekarska dokładność są podstawą naturalnych kosmetyków Alba1913 z ponad stuletnimi tradycjami. Marka podchodzi do pielęgnacji w sposób holistyczny, czerpiąc z aromaterapeutycznej mocy roślin. Większość produktów posiada certyfikat wegański. Alba1913 eksportuje do najdalszych zakątków świata od Stanów Zjednoczonych, przez Arabię Saudyjską po Japonię. Marka została wpisana na prestiżową Listę nowojorskiego magazynu Surface śledzącego trendy w designie, jest też laureatem Must Have od Łódź Design Festival. 

Podczas spotkania w PURO w Krakowie będzie można kupić m.in. świąteczne zestawy bestsellerów oraz nowości wprowadzone przez Alba1913 tej jesieni - peeling mechaniczny z pyłem z bałtyckiego bursztynu oraz peeling enzymatyczny z aktywną papainą.