Choinka - symbol Bożego Narodzenia, życia i nadziei. W zasadzie nie wyobrażamy sobie bez niej Świąt. Zwyczaj ozdabiania iglastego drzewka wcale nie jest taki stary. Do Polski przywędrował dopiero w początkach XIX wieku. Według tradycji na choince wieszamy światełka (mają chronić nas przed złymi mocami), aniołki (opiekują się domem), jabłka (gwarantują domownikom zdrowie i urodę), pierniki (zapewniają szczęście), bombki (przypominają o doskonałości Boga), orzechy (dodają sił domownikom) i gwiazdę na czubku (na pamiątkę Gwiazdy Betlejemskiej).

Urodzajowi ozdób choinkowych dostępnych obecnie na rynku trudno się oprzeć. I tak na drzewku wiszą często łańcuchy, anielskie włosy, ozdobne cukierki, lamety i bombki w różnych wzorach i kolorach. Nie brak szklanych bombek kolekcjonerskich, które przypominają  małe dzieła sztuki. W tym sezonie najmodniejsze dekoracje na choinkę to te papierowe. I tak mamy tu bombki w stylu origami, gwiazdy, kule honeycomb. Prawdziwy hit to gwiazda Fredricha Fröbla z papierowych pasków. Przy pewnej wprawie łatwo wykonać ją samemu.

A jeśli zamiast tradycyjnej choinki marzy się Wam coś trochę innego to dokładnie obejrzyjcie zdjęcia w naszej galerii. Znajdziecie bombki na podwieszanej gałęzi, choineczki z drutu lub z kawałków drewna. Naprawdę jest w czym wybierać.
A poniżej niekonwencjonalne choinki z naszego sklepu: