CUDO vegan sushi to knajpa z Poznania znana dobrze miłośnikom roślinnego sushi. Niedawno drugą restaurację CUDO otwarto we Wrocławiu na Jodłowej. My jak zwykle skupiamy się na wnętrzu nowego lokalu. Zaprojektowała je Ewa Dulcet (absolwentka UAM i School of Form). Znaki szczególne tego wnętrza? Energetyzujący pomarańczowy kolor rozgrzewający i przywołujący wspomnienie wakacyjnych dni. 

Pomarańczowe akcenty w CUDO

Pomarańczowe akcenty mamy tu we wszystkich trzech strefach (bar, wydzielony okrągły stół, stoliki i siedziska wzdłuż długiej ściany). I tak są to pomarańczowe szkło laminowane osłaniające lekko część kuchenną, metalowa siatka półka nad barem, pomarańczowa tapicerka na krzesłach, lampy, barowe stołki, czy ceramika z pracowni Romańczuki. Wszystko to na tle spokojnego beżu, kremowej bieli, terazzo i drewna. Dobrze widoczna jest też zabawa projektantki formą koła. Mamy ją jak na dłoni w detalu giętych konstrukcji siedzisk oraz w tapicerce naściennej. Klimat całości? Mocny vibe streetfoodowych barów, do tego inspiracja formą i kolorami serwowanych tu rolek sushi.

Oświetlenie i neony

Na oddzielną uwagę zasługuje też oświetlenie. Lampy (plafony, wiszące kule) w lokalu pochodzą z polskiej huty szkła Łużyce. Okablowanie - oczywiście z pomarańczowymi detalami. Neony na barze zostały wykonał poznański artysta Neonista.