Zafascynowana procesami formowania szklanej materii na gorąco, tworzy obiekty wręcz sensualne. Agnieszka Bar drażni zmysły, ”serwując” w szklanych naczyniach przestrzeń – dla refleksji. Jej limitowana seria obiektów: Sun – światło, uniesienie, wewnętrzne centrum energii, radość; Flow – woda, nurt życia, wewnętrzne prowadzenie, elastyczność; Ground – gleba, uziemienie, troska , obfitość, łączy trzy żywioły niezbędne nam do życia: światło, wodę i ziemię.

Agnieszka Bar - bio

Agnieszka Bar to jedna z czołowych projektantek w Polsce. Absolwentka ASP we Wrocławiu (dyplom kierunku Wzornictwo: Projektowanie szkła), studiowała również sztuki użytkowe na Academy of Fine Arts and Design w Bratysławie oraz w Technic University w Libercu. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Od lat tworzy obiekty, w których łączy miłość do tradycji z fascynacją zjawiskami przyrody i naturą człowieka. Rzemiosło traktuje z szacunkiem, ale i z przymrużeniem oka, często eksperymentując, by powstała bliska jej wizualna metafora. Tworzy krótkie serie i unikaty w kooperacji z rzemieślnikami i ośrodkami szklarskimi w Polsce i za granicą. 

Czytaj też: Polskie szkło: Aleksandra Zawistowska

„The Inner Power”

Jej najnowsza seria „The Inner Power” z limitowaną edycją: FLOW, SUN, GROUND jest kontynuacją rzemieślniczej pasji do łączenia szklarstwa i plecionkarstwa. Mówi: „Ostatni czas przekierował moją uwagę do wewnątrz. Przyglądałam się sobie, poszukiwałam sposobów na akceptację rzeczywistości, poprzez poczucie siebie w pełni. Natura w swojej makroskali przypomina mi o byciu jej nieodłączną częścią, a zasoby, jakie nam oferuje, inspirują mnie do wzmacniania w sobie poczucia jedności”. Tworząc limitowaną edycję obiektów, bawiła się proporcjami, pozwalała, aby gorąca szklana płynna masa przybierała organiczne, strukturalne formy w trzech barwach: miedzianej, rzecznej i solarnej, podkreślając nadaną im symbolikę.